Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny/Zastruże: Sale gimnastyczne w budowie

Niedziela, 12 października 2014, 11:43
Aktualizacja: 11:46
Autor: red.
Mrowiny/Zastruże: Sale gimnastyczne w budowie
Fot. UM Żarów
Postępują prace przy budowie dwóch świetlic środowiskowych w Mrowinach i Zastrużu. Z dnia na dzień coraz wyżej wznoszą się ściany dwóch wiejskich budynków. I choć obiekty przeznaczone mają być na zajęcia wychowania fizycznego, nie brakuje również innych planów, co do ich wykorzystania.

- W tej chwili jesteśmy na etapie wznoszenia ścian fundamentowych. Pogoda nam sprzyja, dlatego już niebawem ekipa budowlana przystąpi do kolejnych prac. A zostało ich jeszcze trochę. Mam tu na myśli wykonanie elewacji, położenie posadzek, przykrycie budynku dachem czy roboty wewnętrzne wykończeniowe. Przymierzamy się również, aby początkiem listopada przykryć budynek dachem - wyjaśnia Tadeusz Broński z firmy "Zakład ogólnobudowlany Tadeusz Broński", wykonawca budowy świetlicy środowiskowej w Mrowinach.

Nowe sale gimnastyczne mają być gotowe do końca roku. Zostaną wyposażone w pomieszczenia socjalne, trzy toalety, w tym jedną do użytku osób niepełnosprawnych oraz salę do ćwiczeń. Głównie z przeznaczeniem na realizację zajęć z wychowania fizycznego.

Mrowiny i Zastruże dołączą do grona tych miejscowości, w których funkcjonują świetlice środowiskowe. Są to jedyne placówki, które jako jedyne nie posiadają przyszkolnych sal gimnastycznych. Już niebawem się to zmieni.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group