Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 808
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Samorządowcy i zwykli mieszkańcy – wszyscy pomagają zalanej Bogatyni

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 15:20
Aktualizacja: 15:22
Autor: KO
powiat świdnicki: Samorządowcy i zwykli mieszkańcy – wszyscy pomagają zalanej Bogatyni
Spotkanie świdnickich samorządowców.
Fot. SP w Świdnicy
Na specjalnym zebraniu szefów gmin u starosty Zygmunta Worsy wszyscy samorządowcy zadeklarowali pomoc zniszczonemu przez wodę miastu. – Będzie wsparcie finansowe i rzeczowe dla konkretnych rodzin – mówi Monika Żmijewska, rzeczniczka starosty. – Nie zapomniano także o wsparciu dla najmłodszych.

Pierwsze transporty, które pojechały z powiatu świdnickiego w zalane rejony, już wracają do Świdnicy. Wczoraj informowaliśmy o samochodzie dostawczym załadowanym po brzegi, który wyjechał z darami od świdniczan i świdnickich firm. W naszej galerii zdjęcia Stefana Augustyna, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy, który wczoraj był z darami w Bogatyni.

- Otrzymaliśmy informację od burmistrza Bogatyni, że aktualnie najbardziej potrzebna jest pomoc w postaci środków czystości, wiader, łopat, rękawic gumowych, misek, ścierek, gumowców czy pampersów dla najmłodszych- zgodnie potwierdzają wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, wiceprezydent Waldemar Skórski i wiceburmistrz Świebodzic Zbigniew Opaliński, którzy wysłali już pierwsze transporty z darami dla powodzian.

Dary zbierają także pozostałe miejscowości: Strzegom, Żarów, Dobromierz i Marcinowice, które same dwukrotnie ucierpiały w tym roku z powodu podtopień. Ale to nie wszystko. Będzie także pomoc finansowa.

- Zdecydowaliśmy wspólnie z samorządowcami naszego powiatu, że przekażemy Bogatyni pomoc finansową – informuje starosta Zygmunt Worsa. - Dodatkowo będziemy kontaktować się z MOPS-em i Urzędem Miasta w Bogatyni z prośbą o podanie nam, które rodziny najbardziej ucierpiały w wyniku powodzi. Pomoc pójdzie więc do konkretnych ludzi, którzy faktycznie jej potrzebują. W ten sposób przygotowane paczki trafią wspólnym transportem z naszego powiatu do tych, którzy stracili wszystko w powodzi.

Nie zapomniano także o dzieciach, które we wrześniu będą musiały pójść do szkoły. Także dla nich odbędzie się specjalna zbiórka, która pozwoli na zakup książek czy artykułów szkolnych. Pomoc zostanie przekazana w możliwie jak najszybszym terminie.

- Pilnie potrzebne są koce, ręczniki, odzież dla dzieci i dla dorosłych, obuwie dla dzieci i dla dorosłych, materace, kołdry, pościel, sprzęt AGD, środki dezynfekujące łopaty, buty gumowe, rękawice, wiadra, miski, ścierki, środki czystości, płyny, proszki oraz trwałe środki żywnościowe i woda pitna. Ważne jest to, aby te rzeczy były nowe i zapakowane – informuje poseł na sejm RP Anna Zalewska. W biurach parlamentarzystki od wczoraj trwa zbiórka - w godz. od 10.00 do 17.00 w Świdnicy przy ul. Długiej oraz w Świebodzicach przy ul. Wałbrzyskiej 7A. Akcja potrwa do czwartku do godz. 17.00.

Świebodzice też pomagają mieszkańcom Bogatyni. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz zaapelował do mieszkańców miasta o wsparcie dla powodzian.

- Drodzy świebodziczanie, wiele rodzin Bogatyni straciło dorobek całego swojego życia, zostali bez dachu nad głową na skutek powodzi. Dlatego zwracam się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, zakładów, instytucji, hurtowni, osób prywatnych o pomoc rzeczową dla powodzian i wsparcie tych, którzy tej pomocy potrzebują, o to, byśmy nie pozostali obojętni wobec trudności, jakie przeżywa wiele tysięcy rodzin, które walczą z żywiołem – mówi burmistrz Świebodzic. Zbiórka odbywa się od wczoraj w godz. 7.30-17.00 w jadłodajni Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach (tel. 74 666 95 71).

- Bardzo prosimy o rzeczy nowe i zapakowane – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Więcej na temat pomocy dla Bogatyni: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group