• Niedziela, 23 lutego 2020
  • Godz. 15:07
  • Imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa, Romany
  • Czytających: 833
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Samorządowcy spotkali się z organizacjami pozarządowymi

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 18 grudnia 2009, 9:25
Aktualizacja: 9:42
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przedstawiciele organizacji z miasta, powiatu i gminy zostali zaproszeni do teatru, gdzie wyróżnionym wręczono pamiątkowe medale i dyplomy.

Władze reprezentowali starosta Zygmunt Worsa, wiceprezydent Waldemar Skórski i przewodniczący rady gminy, Henryk Sara.

- Nasze organizacje pozarządowe mogą służyć za wzór, bo przez ostatnie kilka lat nie mieliśmy problemów z rozliczaniem. – mówił starosta. – W tym roku ogłosiliśmy 2 konkursy, zgłosiło się do nas 102 stowarzyszenia, z czego wybraliśmy 90. We wszystkich organizacjach pozarządowych na terenie powiatu udziela się 1300 osób, a ponad milion siedemset tysięcy złotych przeznaczyliśmy na budżety organizacji, szkolenia, konsultacje, wypełnianie wniosków i aplikowanie. Starostwo otrzymało wyróżnienie w konkursie Dolnośląskie Wektory Współpracy 2009.

- Przyznam, do wczoraj bałem się tu przyjść, bo wiedziałem, że panie z budynku przy ulicy Długiej zapytają mnie „Co z centrum organizacji pozarządowych?”. Na szczęście wczoraj przyszedł faks z urzędu marszałkowskiego – akceptują nasze plany i podpiszą umowę. Przyszłą zimę, mam nadzieję, spędzimy już w nowym otoczeniu, w przygotowanym dla państwa obiekcie. – mówił zastępca prezydenta Waldemar Skórski. – My wydajemy dwa miliony złotych, z czego 900 tys. idzie na aktywizację sportową dzieci i młodzieży oraz na turystykę. Staramy się oszczędzać na różnych rzeczach, ale nie na tym, co państwu potrzebne jest do działania. Życzę zdecydowanie lepszego roku 2010.

Czternaście osób spośród obecnych na sali zostało poproszonych do odbioru wyróżnień: prezes Zarządu Automobilklubu Sudeckiego Roman Grygianiec, prezes AKS-u Strzegom - Wiesław Witkowski, kierownik Biura Rejonowego PCK w Świdnicy Teresa Borek, prezes MKS Karolina z Jaworzyny Śl. – Waldemar Cichocki, Renata Noworól (Ludowe Zespoły Sportowe), wiceprezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Cezariusz Zaruski, Przemysław Malczyk (UKS Gryf), przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich Elżbieta Dudziak, prezes klubu MKS Świdnica Elżbieta Gaszyńska, prezes Klubu Piłki Ręcznej Świdnica Jan Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Krystyna Skoczylas, Jerzy Gaszyński (MKS „Polonia”), reprezentacja stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym „Koło” oraz Artur Adamek z LKS Żarów.

Pamiątkowe medale otrzymali również dyrektorzy szkół, których uczniowie zebrali najwięcej krwi w akcji „Młoda krew ratuje życie”. Zespół Szkół w Strzegomiu zebrał ponad 30 litrów, III LO ze Świdnicy 18 litrów, a Zespół Szkół nr 3 – 11 litrów.

Potem miał miejsce koncert świąteczny Studia Piosenki „La Chanson” z MDK, prowadzonego przez Dariusza Jarosza. Uczniowie i absolwenci świdnickich szkół ponadgminazjalnych występowali na boso, miejmy nadzieję, że nie zmarzli.

Spotkanie zakończył poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Prezes 18-12-2009 21:13
Było wspaniale, wszystko mi się podobało - a szczególnie Panie prowadzące spotkanie:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group