Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Samorządowcy, urzędnicy, nauczyciele, a nawet mundurowi i członkowie stowarzyszeń pracują nad strategią powiatu

Czwartek, 16 września 2010, 13:57
Aktualizacja: 13:58
Autor: red.
powiat świdnicki: Samorządowcy, urzędnicy, nauczyciele, a nawet mundurowi i członkowie stowarzyszeń pracują nad strategią powiatu
Fot. SP w Świdnicy
Ruszyły prace nad nową Strategią Rozwoju Powiatu Świdnickiego. Dokument wskaże ścieżkę rozwoju powiatu na przyszłe lata. Taka strategia jest kluczowym elementem planowania rozwoju lokalnego. – Jest to dokument, którego celem jest wskazanie wizji oraz strategicznych kierunków rozwoju samorządu – mówi Monika Żmijewska, rzecznik starostwa.

- Strategia jest podstawowym instrumentem długofalowego zarządzania powiatem – tłumaczy starosta Zygmunt Worsa. - Jej przygotowanie poprzedzone zostanie spotkaniami i dyskusjami w różnych gremiach. Zależy nam, aby zaangażowanych zostało wiele osób z różnych środowisk, co w efekcie przy pomocy ekspertów, pozwoli nam na przygotowanie dokumentu odzwierciedlającego rzeczywiste ścieżki rozwoju powiatu na przyszłe lata.

Prace nad strategią pilotować będzie Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej z Wrocławia, która w ramach realizowanego projektu unijnego włączyła się w charakterze eksperta w konstruowanie i kierowanie pracami nad dokumentem. Najważniejszy w całym procesie planowania jest fakt, że być może w przyszłym roku, lub za dwa lata, finalizowane zostaną projekty, które jeszcze kilka lat temu pojawiały się jedynie w sferze marzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group