Niedziela, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 438
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Samorządowcy, urzędnicy, nauczyciele, a nawet mundurowi i członkowie stowarzyszeń pracują nad strategią powiatu

Wiadomości: powiat świdnicki
Czwartek, 16 września 2010, 13:57
Aktualizacja: 13:58
Autor: red.
Fot. SP w Świdnicy
Ruszyły prace nad nową Strategią Rozwoju Powiatu Świdnickiego. Dokument wskaże ścieżkę rozwoju powiatu na przyszłe lata. Taka strategia jest kluczowym elementem planowania rozwoju lokalnego. – Jest to dokument, którego celem jest wskazanie wizji oraz strategicznych kierunków rozwoju samorządu – mówi Monika Żmijewska, rzecznik starostwa.

- Strategia jest podstawowym instrumentem długofalowego zarządzania powiatem – tłumaczy starosta Zygmunt Worsa. - Jej przygotowanie poprzedzone zostanie spotkaniami i dyskusjami w różnych gremiach. Zależy nam, aby zaangażowanych zostało wiele osób z różnych środowisk, co w efekcie przy pomocy ekspertów, pozwoli nam na przygotowanie dokumentu odzwierciedlającego rzeczywiste ścieżki rozwoju powiatu na przyszłe lata.

Prace nad strategią pilotować będzie Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej z Wrocławia, która w ramach realizowanego projektu unijnego włączyła się w charakterze eksperta w konstruowanie i kierowanie pracami nad dokumentem. Najważniejszy w całym procesie planowania jest fakt, że być może w przyszłym roku, lub za dwa lata, finalizowane zostaną projekty, które jeszcze kilka lat temu pojawiały się jedynie w sferze marzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 16-09-2010 14:13
Drogi naprawiac i budowac , a nie sciezki
~Spiker 16-09-2010 19:41
Kto ma niby tworzyc te strategie ? Te osoby które są na zdjęciach ? Widzę (poznaję ze starych czasów) emerytowanego wojskowego Pana Kempe - obecnie sekretarza powiatu :D:D:D Widze łysinkę Pana Okarmusa... Widzę Panią od Ligii Kobiet (odłam LSD) :D:D:D PAN KUC tez dołaczył do grona ... jaja i tyle

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group