Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Samotność wygrywa

Piątek, 1 kwietnia 2011, 11:44
Aktualizacja: 11:48
Autor: GrA
Świdnica: Samotność wygrywa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdniccy licealiści zaprezentowali swoje aktorskie talenty na deskach świdnickiego Kasprowicza w ramach szóstej już edycji międzyszkolnego konkursu powiatowego „Prezentacje Teatralne”. W tym roku o laur najlepszego w konkursie walczyły trzy świdnickie licea.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy na deskach Kasprowicza w środę 30 marca zaprezentowali swoje autorskie spektakle.

Najlepszym okazał się spektakl „Wtłoczeni w samotność” przygotowany przez Karolinę Kosior, tegoroczną maturzystkę I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Za najlepszy scenariusz nagrodzono Monikę Wiszniowską z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, nagrody aktorskie trafiły do rąk Piotra Ciołka oraz Kacpra Danisiewicza z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Za przygotowanie oprawy muzycznej natomiast w tegorocznym konkursie nagrodzono Mateusza Garncarczyka z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy oraz Kuba Cajznera z I Liceum Ogólnokształcącego.

Konkurs odbywa się w świdnickim Kasprowiczu, co dwa lata. – Moim zdaniem uczestnicy konkursu w tym roku prezentowali bardzo wysoki poziom, spektakle były ciekawe, ale przede wszystkim dopisała młodzież, która licznie przybyła na tegoroczne prezentacje. Dzięki temu była bardzo fajna atmosfera – mówi Beata Wierzbicka, polonistka w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy, organizatorka i pomysłodawczyni konkursu.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group