Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Scalanie gruntów

Piątek, 11 października 2019, 9:35
Autor: red
Mokrzeszów: Scalanie gruntów
Fot. Gmina Świdnica
Mokrzeszów jest pierwszym sołectwem w gminie Świdnica, w którym program scalania gruntów z dofinansowaniem z PROW stał się faktem.

W Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej nastąpiło podpisanie umów scaleniowych pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a starostwami: świdnickim, wołowskim oraz polkowickim. Do gminy Świdnica trafi łącznie 17,5 mln zł z budżetu województwa dolnośląskiego. W uroczystym podpisaniu umów udział wzięła m.in. wójt gminy Teresa Mazurek.

Mokrzeszów ma szanse na inwestycje szacowane wstępnie na około 10 mln zł. Program scalania z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zostanie zrealizowany wraz z sąsiednimi Milikowicami i utworzy zwarty obszar na nowo urządzonych wsi. Zaplanowano 10 km dróg, które zostaną wykonane z nawierzchnią asfaltową, a pozostałe zostaną wydzielone geodezyjnie i przygotowane do modernizacji w późniejszym czasie.

Ponadto utworzone zostaną zbiorniki wodne służące tak zwanej „małej retencji wodnej”, jak również miejsca dedykowane mieszkańcom do wypoczynku i rekreacji. Miedzy innymi parking i polana z wieżą widokową w górnej części Mokrzeszowa w kierunku jeziorka „Daisy”, która w okresie zimowym będzie wykorzystywana do uprawiania sportów zimowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group