Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ścieżka zdrowia nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy?

Czwartek, 4 kwietnia 2013, 14:54
Aktualizacja: 14:56
Autor: red.
Świdnica: Ścieżka zdrowia nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy?
Fot. archiwum
Inwestycje Świdnickie, jako Nieformalne Stowarzyszenie Upiększania Miasta Świdnicy stworzyły projekt ścieżki zdrowia nad Zalewem Witoszówka.

- Jako Nieformalne Stowarzyszenie Upiększania Miasta Świdnicy zależy nam, aby baza sportowo-rekreacyjna w Świdnicy była sukcesywnie rozbudowywana, przy okazji zmieniając na lepsze wygląd przestrzeni miejskiej. Według nas Zalew Witoszówka powinien stać się miejscem aktywności ruchowej świdniczan. Jednak aby było to możliwe potrzebne jest stworzenie odpowiedniej bazy rekreacyjnej, której obecnie w tym miejscu brakuje. W związku z tym przygotowaliśmy wstępny projekt stworzenia ścieżki zdrowia nad Zalewem Witoszówka (docelowo od strony osiedla Słowiańskiego). Wzdłuż jej trasy ulokowane byłyby stanowiska do ćwiczeń na świeżym powietrzu (Outdoor Fitness) odpornych na akty wandalizmu, przez co niewymagających całodobowej ochrony, a jedynie monitoringu. Każda stacja wyposażona byłaby w tablicę informacyjną, ławkę i kosz na śmieci - tłumaczą pomysłodawcy akcji.

Przykładowy wykaz przyrządów do ćwiczeń znajdujących się na poszczególnych stacjach:
– drabinka ukośna
– zestaw przyrządów do ćwiczenia mięśni brzucha
– poręcze
– drążki do podciągania
– zestaw przyrządów do biegu z przeszkodami
– przeplotnia
– zestaw przyrządów do skoków przez przeszkody
– drabinka pionowa
– drabinka pozioma

Przykładową ofertę urządzeń siłowni zewnętrznych znaleźć można pod adresem: http://www.outdoorfitness.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=6

Głównymi cechami projektu są powszechność; z konstrukcji mogą korzystać osoby w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności oraz bezpłatny całodobowy dostęp dla wszystkich. Podobne ścieżki zdrowia z powodzeniem zaczynają funkcjonują w innych miastach w Polsce. Umożliwiają mieszkańcom uprawianie aktywności fizycznej bez konieczności wydawania pieniędzy na siłownie i wyjazdy poza miejsce zamieszkania.

Szacowany koszt realizacji inwestycji 50 - 100 tys. zł.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/inwestycjeswidnickie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group