Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ściślejsza współpraca na linii inwestorzy – szkoły w Świdnicy

Sobota, 19 kwietnia 2014, 11:58
Aktualizacja: 12:01
Autor: red.
Świdnica: Ściślejsza współpraca na linii inwestorzy – szkoły w Świdnicy
Fot. użyczone
Jak skutecznie znaleźć pracowników oraz skutecznie kształcić absolwentów szkół, którzy później znajdą pracę – to główny temat spotkania, które niedawno zorganizowano w Urzędzie Miejskim. Zaproszenie od prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka przyjęli przedstawiciele środowiska samorządowego, biznesowego i edukacyjnego.

Spotkanie to kolejny pomysł na rozwijanie współpracy ze świdnickimi inwestorami. Tym razem skupiliśmy się na szefach działów HR w przedsiębiorstwach, ponieważ chcemy im pomóc w pozyskiwaniu pracowników, a dla nas jest to informacja o tym jak modyfikować program nauczania, by szkoły kształciły potrzebnych fachowców – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Właśnie problematyka rynku pracy analizowana przez pryzmat oczekiwań pracodawców w zakresie kształcenia przyszłej kadry pracowniczej w świdnickich szkołach była tematem przewodnim. W spotkaniu wzięli udział pracodawcy, przedstawiciele działów HR, Powiatowego Urzędu Pracy, Starostwa Powiatowego, dyrektorzy szkół. Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali wagę decyzji, by już na etapie edukacji gimnazjalnej prócz wyboru szkoły (rozmowy z doradcami zawodowymi), organizować odwiedziny w szkołach ponadgimnazjalnych, po to, by uczniowie mogli zapoznać się z ich ofertą oraz w świdnickich zakładach, gdzie młodzież mogłaby poznać zakres ich działania.

To ważna sprawa ponieważ linie montażowe w dzisiejszych zakładach, to nie ta epoka co kiedyś. Naszpikowane elektroniką, skomplikowane technicznie, stąd potrzeba zatrudniania fachowców – podkreślali pracodawcy.

To nie ostatnie spotkanie poświęcone lokalnemu rynkowi pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group