Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Seminarium "Ekstremizm w Niemczech i Polsce. Metody, podejścia i dobre praktyki w edukacji pozaformalnej"

Wtorek, 14 listopada 2017, 17:17
Aktualizacja: Środa, 15 listopada 2017, 11:19
Autor: red
Krzyżowa: Seminarium "Ekstremizm w Niemczech i Polsce.  Metody, podejścia i dobre praktyki w edukacji pozaformalnej"
Fot. użyczone
12 listopada rozpoczęło się w Krzyżowej polsko–niemieckie seminarium „Ekstremizm w Niemczech i Polsce. Metody, podejścia i dobre praktyki w edukacji pozaformalnej". Projekt zaplanowany został jako odpowiedź na wyzwania, przed jakimi stają edukatorzy w pracy z młodzieżą.

- Gwałtowny ekstremizm nie ogranicza się do marginesu społeczeństwa, a wiek osób, które przystępują do skrajnie radykalnych organizacji zaczął obniżać się do 13-14 lat – zauważa koordynatorka seminarium, Anna Kudarewska z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży „Krzyżowa".

Młodzi ludzie wrażliwie poszukujący własnej tożsamości stawiani w obliczu dyskusji o migracjach, rolach płciowych czy konfliktach społecznych, mogą stać się łatwym celem ekstremistów, jeśli nie są wspierani w wysiłku na rzecz zrozumienia świata i krytycznego zaangażowania w otaczającą ich rzeczywistość. Media społecznościowe wzmacniają wpływ radykalnych ideologii, a sieci społecznościowe stały się ważnymi kanałami dla mowy nienawiści. To wszystko prowadzi do rosnącej polaryzacji społeczeństw.
Dlatego do udziału w seminarium zaproszono pracowników młodzieżowych, wychowawców, działaczy i innych multiplikatorów z Polski i Niemiec. Kilkudniowe spotkanie pozwoli im:
- pogłębić swoją wiedzę na temat ruchów ekstremistycznych, zastanowić się nad tym, co może przyciągać młodych ludzi do radykalnych ideologii i organizacji,
- poznać innowacyjne sposoby pracy z młodzieżą w oparciu o wartości demokratyczne, takie jak równość, różnorodność, współpraca, odpowiedzialność,
- opracować własny plan działania dla swojej organizacji uwzględniający zapobieganie radykalizacji młodych ludzi.

Program seminarium zakłada wykłady teoretyczne pracowników naukowych, spotkania z osobami, które same doświadczyły wpływu ekstremalnych ideologii neonazistowskich i islamistycznych, warsztaty, dyskusje, analizę filmów, a także przedstawienie przykładów dobrych praktyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group