Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Seminarium parkowe w Morawie

Niedziela, 16 października 2011, 3:46
Aktualizacja: 3:47
Autor: red.
Morawa: Seminarium parkowe w Morawie
Fot. www.morawa.org
Już po raz trzeci park przypałacowy w Morawie zapełni się w dniach 14–16 października ochotnikami, którzy wykonywać będą prace rewitalizacyjne. Będą one służyły przygotowaniu zespołu parkowo–pałacowego w Morawie do włączenia w szlak kulturowy VIA SACRA.

Morawski park w stylu angielskim razem z pałacem wybudowanym w roku 1864 przez rodzinę von Kramsta tworzy zabytkowy kompleks, który znany jest od 1994 r. jako miejsce spotkań polsko-niemieckich, ośrodek kształcenia oraz charytatywne przedszkole. W ostatnich latach udało się przeprowadzić niektóre niezbędne prace remontowe w pałacu, natomiast park wciąż jest bardzo zaniedbany.

Celem polsko-niemieckich warsztatów jest przywrócenie zabytkowemu parkowi jego dawnej świetności. Spodziewamy się przyjazdu ok. 50 uczestników z Niemiec i tyluż z Polski. Odtworzona zostanie między innymi oś widokowa przebiegająca z wieży pałacowej w stronę góry Ślęża. Oprócz koordynowanych przez specjalistów prac praktycznych, w programie przewidziane są wykłady oraz część kulturalna.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Program i dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej Fundacji św. Jadwigi: www.morawa.org. Zgłoszenia chęci udziału w warsztatach można dokonywać drogą telefoniczną: 074 85497 30, pocztą elektroniczną: morawa@onet.pl lub tradycyjną: Fundacja św. Jadwigi, Morawa 1, 58-120 Jaroszów.

Warsztaty w Morawie organizowane są w ramach projektu „Bez Granic. Odkrywamy i chronimy krajobraz kulturowy Górnych Łużyc i Dolnego Śląska.“, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group