Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Seminarium przygotowawcze w ramach konkursu o Polsko–Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Razem w Europie. Jeden cel"

Czwartek, 30 listopada 2017, 13:10
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
Krzyżowa: Seminarium przygotowawcze w ramach konkursu o Polsko–Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Razem w Europie. Jeden cel"
Fot. Łukasz Giza
Od 27 do 30 listopada 2017 r. odbywa się w Krzyżowej seminarium przygotowawcze dla przedstawicieli 20 finałowych projektów w konkursie o Polsko–Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Razem w Europie. Jeden cel".

Jego uczestnicy podczas warsztatów i wykładów w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Krzyżowa zajmują się przez cztery dni tematem różnorodności. Poznają różne metody pracy na projekcie, które będą później mogli zastosować podczas swoich spotkań młodzieży oraz planują swoje projekty.

Wybrano 20 finalistów

W ramach konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Razem w Europie. Jeden cel" nadesłano ponad 80 zgłoszeń projektów polsko-niemieckich spotkań młodzieży. 20 najlepszych z nich odbędzie się w przyszłym roku, a w 2019 roku polsko-niemieckie jury wybierze zwycięzcę.

Nagrody dla projektów wymiany szkolnej i pozaszkolnej

Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach: wymiana szkolna i wymiana pozaszkolna. Zwycięzcy danej kategorii (każdy z partnerów projektu) otrzymają po 3000 euro (łącznie 6000 euro dla projektów dwustronnych i 9000 euro dla projektów trójstronnych). Dodatkowo zostaną także przyznane wyróżnienia w formie nagród rzeczowych. Wręczenie nagród odbędzie się w Berlinie.

Organizatorzy projektu

Organizatorem konkursu i seminarium jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM), która od ponad 25 lat umożliwia spotkania młodych Polaków i Niemców. PNWM to organizacja założona przez rządy Polski i Niemiec, której zadaniem jest dofinansowywanie i merytoryczne wsparcie projektów dla młodzieży z obu krajów. Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży wsparła Fundacja Flicka przeciwko Ksenofobii Rasizmowi i Nietolerancji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group