Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1329
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Senior na start

Czwartek, 12 stycznia 2023, 11:13
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Senior na start
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Senior na start! Taką nazwę nosi program skierowany do osób powyżej 60. roku życia, mieszkańców subregionu wałbrzyskiego.

11 stycznia zarys programu przedstawiony został podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw w świdnickim rynku. Głównym koordynatorem projektu jest Regionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia Się.

I edycja programu „Senior na Start” polegać będzie na aktywizacji seniorów poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych, edukacyjnych czy sportowych. Celem programu jest zmotywowanie seniorów do większej aktywności a szczególnie seniorów nieaktywnych i mało aktywnych.

„Aktywni seniorzy na specjalnych kartach zbierają potwierdzenia udziału w programie. Aktywności zostaną przeliczone na punkty, a następnie zostaną przyznane nagrody. Ponadto specjalne nagrody przewidziano dla osób, które zmotywują największą liczbę nieaktywnych seniorów” – przybliża program Alicja Synowska – Członek Zarządu Powiatu. Punkty zbierane będą w czasie imprez dla seniorów organizowanych przez członków Regionalnej Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia Się a są nimi takie samorządy i instytucje jak:

Powiat Świdnicki
Powiat Dzierżoniowski
Gmina Miejska Świdnica
Gmina Wiejska Świdnica
Gmina Miejska Dzierżoniów
Gmina Wiejska Dzierżoniów
Gmina Świebodzice
Gmina Żarów
Gmina Marcinowice
Gmina Strzegom
Gmina Bielawa
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy
Społeczna Akademia Nauk Filia w Świdnicy
Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa w Świdnicy
Fundacja Via Salutis w Wałbrzychu

Wszystkie szczegóły dotyczące programu, harmonogram imprez wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową znaleźć można na www.rkzs.org/senior-na-start

Kartę uczestnika należy złożyć w siedzibie Koalicjantów lub w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7 (III piętro pokój 315) w terminie do 31 października 2023 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group