Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Senior w obiektywie

Środa, 29 stycznia 2020, 13:07
Autor: red
Strzegom: Senior w obiektywie
Fot. organizatorzy
Seniorzy w roli fotografów? Wystawa fotograficzna prac seniorów–fotografów? Czy to możliwe? Tak! W ramach projektu "Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia" realizowanym przez Fundację św. Jadwigi w Morawie odbywał się kurs fotograficzny prowadzony przez niezastąpionego Krzysztofa Żarkowskiego.

Odbyły się kilkutygodniowe warsztaty z Mistrzem, spotkania z obiektywem aparatu fotograficznego, praca w plenerze.

W okresie od maja do lipca 2019 r. uczestnicy warsztatów spotykali się w plenerach dolnośląskich, by wrażliwością swojego oka ująć w obiektywie aparatu fotograficznego to, co ich zachwyciło i co chcieliby pokazać, zachować, uwiecznić. Z inicjatywy prowadzącego - Krzysztofa Żarkowskiego, uczestnicy spotykali się m.in. w Książu, Palmiarni w Wałbrzychu, Sokołowsku, Strzegomiu i Świdnicy. Zdobywali także miejsca, które pozwalały zachwycić się krajobrazem okolicznych gór z wież widokowych na Borowej i Trójgarbie.

Fundacja Via Salutis zajmująca się promocją zdrowego stylu życia, w tym aktywizacją osób starszych, włączyła się z propagowanie aktywności społecznej, poprzez wspólne doświadczanie, tworzenie i dzielenie się efektami naszej pracy.

- „Okiem Seniora” to nie tylko tytuł wystawy, to także obszar nad którym pracujemy. Pokazując świat widziany okiem seniora, zwracamy uwagę na wrażliwość seniora, a także zmieniamy obraz seniora w społeczeństwie. Senior jako twórca, senior-fotografik, senior zapisujący ulotne momenty przyrody i życia na kliszy? Przebywanie na łonie przyrody, obserwacja natury, zachwycanie się nią, działania w grupie, rozwijanie pasji – to kroki milowe do osiągnięcia i zachowania zdrowia – mówią organizatorzy.
31.01.2020 r. zapraszamy do do CAS „KARMEL” na wystawę fotograficzną pt. OKIEM SENIORA i rozmowę o wpływie fotografii na nasze zdrowie.

W tym dniu będzie możliwość spotkania z twórcami zdjęć - uczestnikami projektu oraz z Krzysztofem Żarkowskim.

Wystawa jest działaniem upowszechniającym efekty projektu aktywizującego seniorów z ziemi wałbrzyskiej, świdnickiej i strzegomskiej, „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia” . Projekt realizowany był przez Fundację św. Jadwigi w Morawie od kwietnia do grudnia 2019 r. i był dofinansowany ze środków „Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group