Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Senioriada Sportowa w Świdnicy

Środa, 6 września 2017, 15:50
Autor: red
Świdnica: Senioriada Sportowa w Świdnicy
Fot. organizatorzy
Swoje olimpiady mają przedszkolaki czy też uczniowie, czas więc, aby duch sportowy zagościł wśród nieco starszych świdniczan i sąsiadów zza czeskiej granicy.

Z myślą o nich w sobotę, 16 września zorganizowana zostanie w Świdnicy Senioriada Sportowa. Wydarzenie to odbędzie się w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza”. Celem jego jest utworzenie i rozwój transgranicznej sieci współpracy samorządów lokalnych, ich jednostek oraz organizacji pozarządowych pracujących na rzecz seniorów. Projekt ma wykreować wśród seniorów postawy aktywności, otwartości na nowe znajomości, otaczający świat oraz dodać odwagi osobom starszym i zachęcić je do zaangażowania się w życie lokalnej społeczności. Działania współfinansowane są przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

W ramach projektu świdniccy seniorzy uczestniczyli już w kilku integracyjnych wydarzeniach – pikniku seniora, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu, święcie smoka w czeskim Trutnowie czy też Targach Senioralnych w Kłodzku. Tym razem gospodarzem spotkań integracyjnych będzie Świdnica, która gościć będzie seniorów z Nachodu, Czeskiej Skalicy, Trutnova, Kędzierzyna – Koźla i Kłodzka.

Impreza rozpocznie się paradą seniorów, którzy przemaszerują z ul. Nauczycielskiej do Rynku, gdzie rozpocznie się zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Następnie na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się zawody sportowe. Wśród konkurencji zaplanowano m.in.: grę w kręgle ogrodowe, darta, klepsydrę czasu, strzelanie z łuku oraz toczenie piłek na czas. Dzień zakończy się zabawą przy muzyce i wspólnym poczęstunku.

Zapisy na udział w wydarzeniu już od najbliższego piątku, 8 września, prowadzone będą w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group