Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 645
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Seniorzy dostali opaski

Piątek, 5 lipca 2024, 9:30
Aktualizacja: 10:30
Autor: red
Świebodzice: Seniorzy dostali opaski
Fot. UM Świebodzice
Gmina Świebodzice, a konkretnie Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do bardzo ciekawego programu "Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 – Moduł II, polegającym na zapewnieniu dostępu do „opieki na odległość” adresowanego do seniorów w wieku 60 lat i więcej, będących mieszkańcami Gminy Świebodzice mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez zwiększanie dostępu do opieki na odległość.

4 lipca (czwartek) w ramach Programu Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański wraz z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej Robertem Sysą z udziałem Kierownik Klubu Senior + Agaty Koperskiej wręczył seniorom opaski bezpieczeństwa, które są połączone z usługą operatora pomocy - w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na urządzeniu, umożliwia połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (np. ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe. Podczas przekazania opasek miało miejsce także dokładne szkolenie, które polegało na udzieleniu przez firmę, która dostarczyła opaski niezbędnej wiedzy jak obsługiwać opaskę.

Jak podkreśla Zastępca Burmistrza Miasta bezpieczeństwo i zdrowie seniorów są bardzo ważne, rozwijająca się technika daje nowe możliwości, z których należy korzystać i tym samym należy wspierać i edukować naszych seniorów. Dzięki połączeniu sił rządowego programu oraz Gminy Świebodzice udało się zrealizować świetne działanie, które miejmy nadzieję, usprawni wsparcie dla seniorów. Co ważne udział w programie jest bezpłatny. Podczas spotkania seniorzy wyrazili wdzięczność za darmowe opaski. Dodatkowym atutem opasek jest dzienny pomiar kroków, wyświetlająca się data i godzina. Jak podkreślił prowadzący szkolenie przedstawiciel firmy, taka opaska działa też motywująco, zachęca do zwiększenia ruchu w ciągu dnia, a pamiętajmy, że ruch to zdrowie.

Miłym akcentem podczas spotkania był poczęstunek przygotowany przez Kierownik Klubu Senior+ Agatę Koperską.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group