Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Seniorzy na warsztatach

Piątek, 24 września 2010, 13:58
Aktualizacja: 14:03
Autor: KO
Świebodzice: Seniorzy na warsztatach
Fot. UM Świebodzice
„Pogodna jesień” – taką nazwę noszą warsztaty dla starszych w Świebodzicach. Cykl szkoleń dla setki osób po 65. roku życia zorganizowała Liana Sztor–Marciniak. Najważniejsze w tej inicjatywie jest to, że seniorzy nie siedzą bezczynnie i samotnie w domach.

Liana Sztor-Marciniak mówi, że w Świebodzicach już w 2007 roku było trzydzieści procent mieszkańców powyżej 65. roku życia. - To zobowiązuje miasto do szczególnej opieki nad nimi i stwarzania im warunków do godnego i dobrego życia, w jak najlepszej kondycji fizycznej i psychiczne – podkreśla inicjatorka „Pogodnej jesieni”.

Uczestnicy warsztatów spotykają się np. z przedstawicielami PCPR czy OPS, ale biorą także udział w wydarzeniach kulturalnych w mieście. – Na przykład w ostatnim happeningu rowerowym, podczas którego nie jeździli wprawdzie na rowerach, ale ubrani w kamizelki odblaskowe i z balonami w ręku dopingowali młodzież często swoje wnuki – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala ze świebodzickiego magistratu. - Po uśmiechach na twarzy i energii w ruchach widać było, jak wielką frajdę sprawiło im uczestnictwo w tej imprezie.

– Naszym celem jest wydobycie takich osób z samotności, marazmu, poprzez edukację chcemy im pokazać, z czego mogą korzystać, jakie instytucje są zobowiązane do świadczenia pomocy, gdzie jej szukać – mówi Liana Sztor-Marciniak. Warsztaty potrwają do soboty, 9 października. Na poniedziałek, 11 października, zaplanowano uroczyste zakończenie cyklu spotkań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group