Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1205
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Seniorzy otrzymali opaski

Wtorek, 25 lipca 2023, 15:21
Autor: red
Gmina Żarów: Seniorzy otrzymali opaski
Fot. UM Żarów
Pierwsi mieszkańcy gminy Żarów otrzymali opaski bezpieczeństwa w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 Moduł II, które pozwalają na stałe monitorowanie stanu zdrowia, a nawet pomoc w wezwaniu ratownika medycznego.

Opaski wyglądem przypominają zegarek i posiadają m.in. funkcję bieżącego monitorowania tętna, tempertury, ciśnienia, połączenia głosowego, przycisku SOS i jeszcze inne istotne elementy wpływające na wzrost bezpieczeństwa seniorów. Opaski seniorom wręczyli burmistrz Leszek Michalak oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie Małgorzata Siemińska.

Program Korpus Wsparcia Seniorów jest realizowany przez Ośrodek Pomocy w Żarowie w imieniu gminy Żarów. Celem programu jest wsparcie seniorów w wieku 65 lat i więcej, a także poprawa poczucia bezpieczeństwa i możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania przez dostęp do teleopieki (opieki na odległość). Gmina Żarów w ramach Modułu II otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację Programu w wys. 20 680 zł.

O udział w projekcie mogły ubiegać się osoby, które:

czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu,
- mieszkają na terenie gminy Żarów,
- ukończyły 65 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group