Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Seniorzy podsumowali działalność

Wtorek, 18 grudnia 2018, 11:43
Aktualizacja: 13:45
Autor: red
Świebodzice: Seniorzy podsumowali działalność
Fot. UM Świebodzice
W sali posiedzeń Ratusza Miejskiego odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Seniorów kadencji 2016–2018. W posiedzeniu uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, a także przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal.

Obrady poprowadził przewodniczący Rady Seniorów Henryk Sawa, który wraz z Józefą Wróblewską oraz Haliną Blaźniak podsumował dwuletnią działalność, która skoncentrowana była na pracach na rzecz osób starszych, poprawie ich jakości życia, trosce o zdrowie
i bezpieczeństwo seniorów.

Wśród działań zainicjowanych i zrealizowanych przez Radę Seniorów było min. wdrożenie koperty życia. Dzięki temu projektowi 1300 osób starszych z Gminy Świebodzice otrzymało bezpłatnie formularz niezbędny podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej.

Członkowie Rady Seniorów z entuzjazmem włączali się w uroczystości patriotyczne, imprezy miejskie, akcje charytatywne. Dzięki ich aktywności zostało zainicjowane spotkanie z policją, podczas, którego uczestnicy dowiedzieli się jak mają zadbać o swe bezpieczeństwo, a także zostały ustawione ławki przy cmentarzu.

Podczas potkania burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga podziękował seniorom za aktywną działalność na rzecz środowiska senioralnego, zadeklarował chęć współpracy z Radą Seniorów, a także w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia złożył wraz z przewodniczącym RM życzenia zdrowia, pogody ducha, szczęścia oraz dalszych, nie wyczerpanych pokładów energii w działalności na rzecz osób starszych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group