Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Seniorzy podzielili się opłatkiem

Piątek, 23 grudnia 2016, 17:49
Autor: red
Świebodzice: Seniorzy podzielili się opłatkiem
Fot. UM Świebodzice
Doroczne spotkanie opłatkowe w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach, jak zawsze tchnęło serdeczną, rodzinną atmosferą i świątecznym uroczystym nastrojem.

Zadbali o to członkowie zespołu Akord, którzy odśpiewali piękne, polskie kolędy, oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, prezentujący wzruszającą opowieść wigilijną.

Opłatek w największej, świebodzickiej organizacji, zrzeszającej seniorów, odbył się w środę, 21 grudnia. W spotkaniu udział wzięli liczni goście: przyjaciele, sponsorzy, wspierający organizację.

Wśród nich byli m. in. Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, Elżbieta Krzan Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Piotr Zalewski Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Janusz Zieliński Prezes OSiR Świebodzice sp. z o.o., Beata Galewska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ksiądz Mirosław Benedyk, szefowa Zarządu Okręgu PZERiI Halina Mirska, Bogusław Krzysztofowicz z firmy Hades i wielu innych.

Gości uroczyście powitali przewodniczący Jan Welc i sekretarz Halina Kiel. Zanim nastąpił moment kulminacyjny, czyli życzenia i łamanie się opłatkiem, zobaczyliśmy wzruszającą opowieść o narodzinach dzieciątka Jezus, w prosty, ale wymowny sposób przedstawioną przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Grupa „Aniobełki” pod artystyczną opieką Elżbiety Dziakowicz przypomniała nam, na czym polega sens Bożego Narodzenia.

Nie mogło też zabraknąć kolęd w wykonaniu zespołu Akord pod kierownictwem Teresy Małeckiej.

Specjalne podziękowania i życzenia złożył burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
- Życzę Państwu zdrowia, radości, energii, oby się Wam darzyło w Nowym Roku, dziękuję także za waszą otwartość na potrzeby drugiego człowieka - mówił burmistrz, przekazując na ręce Jana Welca kosz słodkości.

Ale i pan burmistrz dostał prezent – kalendarz ze zdjęciem pań, uczestniczących w projekcie aktywującym osoby starsze. Po tych uprzejmościach błogosławieństwa udzielił jeszcze zebranym ksiądz Mirosław – i można już było połamać się opłatkiem. Na stołach czekały świąteczne pyszności: barszcz i krokiety, pierogi, ryba po grecku i wiele innych.

Uczestnicy spotkania mogli także zobaczyć efekty projektu, w którym brali udział członkowie Związku – ręcznie robione ozdoby, biżuterię, witraże.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group