Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1202
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Seniorzy w Małopolsce

Środa, 5 października 2016, 12:17
Autor: red
Grodziszcze: Seniorzy w Małopolsce
Fot. Gmina Świdnica
Kolejny wyjazd seniorów z Klubu Starszaka w Grodziszczu, tym razem do gościnnej Małopolski.

Dokładnie 1 października, w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych Starszaki gościły w Kopalni Soli w Wieliczce, Termach Bania w Białce Tatrzańskiej oraz w mieście Zakopane.

Seniorzy na całym świecie, również w gminie, są coraz bardziej aktywni i odważni. Według danych GUS i Eurostatu każdego roku liczba osób starszych dynamicznie rośnie. Prognozy demografów mówią, że do 2020 r. seniorzy będą stanowić blisko 25 proc. polskiego społeczeństwa. Z przeprowadzonego w 2011 roku spisu powszechnego wynika, iż mamy ponad 1,4 mln osób w wieku 80 lat i więcej.

W marcu br. Starszaki świętowały pierwszy rok swojej działalności. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy odbyli już 4 podróże: do Wrocławia, Drezno, Praga i ostatni wyjazd do południe Polski.
- Od ponad roku uczestniczymy w licznych targach zdrowej żywności, jarmarkach, dożynkach na terenie naszej gminy i sąsiednich. Przyłączamy się do akcji charytatywnych, a w ostatnich tygodniach pracowaliśmy przy wymianie siatki na placu zabaw w naszej miejscowości. Jak zawsze podkreślamy jest czas na pracę, ale i tez na zasłużony wypoczynek. Dlatego w tym roku międzynarodowy dzień osób starszych postanowiliśmy spędzić nietypowo. Było coś dla ciała, ale też i dla ducha – mówi Józef Rusak, prezes Klubu.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony na dzień 1 października przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1990 r.

Na terenie gminy Świdnica działają 3 kluby seniora: w Bystrzycy Górnej, Pszennie, Grodziszczu oraz Klub Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomii Dolnej zrzeszający m.in. osoby starsze. Wszystkim seniorom życzymy długich lat w zdrowiu i szczęściu, spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group