Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Seniorzy w Pszennie

Niedziela, 21 stycznia 2024, 9:05
Aktualizacja: 12:06
Autor: red
Pszenno: Seniorzy w Pszennie
Fot. Gmina Świdnica
Noworoczne spotkania seniorów w Pszennie na stałe wpisały się już w kalendarz gminnych wydarzeń, a w tym roku mają swój piękny jubileusz 15.lecia.

- Seniorzy chcą się rozwijać, uczyć, integrować i bawić, czego dowodem było dzisiejsze spotkanie w Pszennie. Życzę Wam dużo zdrowia i takich spotkań „face to face” – twarz w twarz, poza domem, abyście mogli wyjść, spotkać się i porozmawiać – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Seniorzy z Pszenna po raz kolejny udowodnili, że wiek to tylko liczba, bowiem najstarsza uczestniczka spotkania miała 95 lat. Spędzili pełen radości wieczór ubogacony występami przedszkolaków z Przedszkola "Bajkowa Dolinka", które zaprezentowały bożonarodzeniowe jasełka. Obecny na spotkaniu ks. Proboszcz Kazimierz Gniot dziękował rodzicom i seniorom za piękne podtrzymywanie chrześcijańskich tradycji i przekazywanie ich młodemu pokoleniu.

Było to miłe, uroczyste spotkanie, które uświetnili swoją obecnością: wójt Teresa Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska, zastępca wójta Bartłomiej Strózik, skarbnik gminy Anna Szymkiewicz, sekretarz Jadwiga Generowicz, radny Kazimierz Korta, rzecznik prasowy Janusz Waligóra oraz wielu zaproszonych gości, a wśród nich nasi seniorzy. Tradycją było wręczenie słodkich upominków dla osób, które ukończyły 80.ty rok życia. I tu duża niespodzianka, bo w Pszennie w odróżnieniu od innych miejscowości w gminie, dominowali zdecydowanie panowie. Na co szczególną uwagę zwróciła wójt gminy Teresa Mazurek.

Seniorzy z Pszenna mają energię i potrafią się bawić. I wcale nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Dziękujemy za zaproszenie, a drogim seniorom raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, optymizmu, radości i miłości.

Organizatorami wydarzenia byli: sołtys i Rada Sołecka Pszenna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group