Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Seniorzy z Grodziszcza

Wtorek, 10 marca 2020, 13:50
Autor: red
Grodziszcze: Seniorzy z Grodziszcza
Fot. Gmina Świdnica
5 lat temu Klub Starszaka połączył 20 seniorów z Grodziszcza. Przez 60 miesięcy przeżyli razem wiele radosnych chwil, emocjonujących wycieczek, pełnych wzruszeń i dumy uroczystości.

W tym czasie upiekli tysiące bochenków chleba, setki kilogramów ciasta, przyrządzili kilka beczek ogórków kiszonych oraz ulepili setki kilogramów pierogów. Starszaki z Grodziszcza są obecni na gminnych dożynkach, piknikach rodzinnych, jarmarkach wielkanocnych i bożonarodzeniowych, patriotycznych uroczystościach, czy targach zdrowej żywności. W sobotę, 7 marca w gronie przyjaciół i zaproszonych gości seniorzy z Klubu Starszaka w Grodziszczu świętowali jubileusz 5-lecia swojej działalności.

Od wielu lat „Starszaki z Grodziszcza” dzielą się wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem, chętnie angażują się w warsztaty dla najmłodszych. Jak sami podkreślali, uczestnictwo w programie „Nawzajem sobie potrzebni” było dla nich wielką przyjemnością. Każdego roku organizują też twórcze spotkania, na których każdy ze Starszaków pokazuje swój talent. Ostatnie 5 lat obfitowało w różnorodne wydarzenia w ich klubowym życiu. Zwiedzili wiele polskich i europejskich miast: Wrocław, Praga, Wiedeń, Warszawa, Budapeszt, Malbork, Split, Gdańsk, Sopot, Gdynia. Zaangażowali się w wiele imprez i akcji charytatywnych, prezentowali swoje artystyczne i kulinarne talenty. Ten zaledwie „mały” wycinek z 5-letniej działalności Klubu zawarli w swojej prezentacji, którą przedstawili przybyłym gościom. Jednak wszyscy seniorzy mówili, że to jeszcze nie koniec.
- Każdy wie, że Starszaków nie trzeba dwa razy prosić, aby wzięli udział w gminnych uroczystościach, czy akcjach charytatywnych. Chętnie angażują się nie tylko na rzecz swojej lokalnej społeczności, ale również na rzecz gminy Świdnica i jej mieszkańców. Świetnie się integrują, czego dowodem są wspólne wyjazdy i liczna obecność gości z organizacji pozarządowych. Dzisiaj pragniemy Wam za to wszystko serdecznie podziękować. Niech młode pokolenia zawsze dostrzegają Wasze zaangażowanie i troskę w pielęgnowanie polskiej tradycji. Życzymy kolejnych lat działalności uwieńczonych wspaniałymi sukcesami, a na co dzień dużo zdrowia, optymizmu i jeszcze wielu aktywnych, pogodnych lat życia – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Seniorzy zadbali także o dawkę humoru. Recytowali wiersze Wisławy Szymborskiej, „Jak ja się czuje”, „Odę do starości”. Odśpiewali także swój hymn starszaka. Poprzez swoje różnorodne działania członkowie Klubu Starszaka z Grodziszcza pokazują, że jesień życia może promienieć rożnymi kolorami. Gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych, równie owocnych lat działalności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group