Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Seniorzy z Pszenna działają od 10 lat

Wtorek, 20 listopada 2018, 13:43
Autor: red
Pszenno: Seniorzy z Pszenna działają od 10 lat
Fot. Gmina Świdnica
Jesień życia wcale nie musi być szara, wręcz przeciwnie – może być pełna płomiennych barw. Dowodem potwierdzającym tą tezę jest działalność Klubu Seniora z Pszenna, który właśnie świętował 10. lecie swojej działalności.

Grupa seniorów, której od dekady przewodzi Ryszard Białowąs, zrzesza ponad 22 osób, głównie pań i jest drugim po Bystrzycy Górnej najliczniejszym klubem seniora działającym w gminie Świdnica.
- Swoją postawą pokazujecie Państwo, że senior to człowiek nie tylko mądry i dający świetny przykład młodym pokoleniom, ale także pogodny i szczęśliwy. Zapobiegacie poczuciu osamotnienia i zachęcacie do zwiększenia aktywności społecznej i zdrowotnej ludzi starszych. Dlatego pragnę Wam za to wszystko dziś podziękować i życzyć kolejnych lat pełnych zdrowia i sił – mówiła w Pszennie, Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica.

Na przestrzeni tych mijających 10 lat seniorzy z Pszenna odbyli ponad 20 wyjazdów, promowali gminę na jarmarkach bożonarodzeniowych i wielkanocnych, współorganizowali dożynki parafialne, świąteczne spotkania dla seniorów, obchody Dnia Dziecka i podjęli wiele inicjatyw z sołtysem, radą sołecką i działającym w swojej wsi Stowarzyszeniem Aktywne Pszenne oraz zespołem „A to Heca”. Spotykają się w każdą trzecią środę miesiąca i jak podkreślają będą dalej działać z niesłabnącą energią. Dzięki sąsiedzkiej współpracy z Klubem Seniora z Bystrzycy Górnej mieli możliwość także odbyć spotkanie z niemieckim Klubem z Lauchhammer k/ Cottbus. Oprócz smacznych potraw, z których są znani, seniorzy Pszenna wykonują rękodzieło: obrazy wykonane haftem krzyżykowym, serwetki, czy ręcznie zdobioną biżuterię.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group