Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boleścin: Serce w Boleścinie

Środa, 18 listopada 2020, 11:15
Autor: red
Boleścin: Serce w Boleścinie
Fot. Gmina Świdnica
Mieszkańcy gminy Świdnica mają ogromne serca o czym przekonują nas swoimi charytatywnymi działaniami.

Jednym z wielu przedsięwzięć, którymi włączają się w pomoc potrzebującym, jest zbieranie plastikowych nakrętek do wielkich, metalowych pojemników w kształcie serca. W ramach funduszu sołeckiego władze gminy Świdnica finansują koszt zakupu i montazu metalowego serca. Od kilku miesięcy takie właśnie pojemniki na nakrętki możemy znaleźć w miejscowościach Lubachów, Pszenno, Słotwina i Grodziszcze. W listopadzie 2020 nowe serce stanęło także w Boleścinie.

„Serduszkowe” pojemniki szybko się wypełniają, a ich zawartość skupowana jest przez firmy, które później poddają zakrętki recyklingowi. Pieniądze uzyskane w ten sposób, przekazywane są na cele charytatywne.Środki finansowe uzyskane dzięki nakrętkom zebranym w Boleścinie przekazane zostaną Emilce Pawlak oraz Gracjanowi Kamienieckiemu.


EMILKA PAWLAK
Emilka jest wcześniakiem z 31-ego tygodnia ciąży bliźniaczej, jednojajowej, jednokosmówkowej; urodzona w ciężkiej zamartwicy okołoporodowej. Cierpi na hydranencefalie (bardzo rzadka wada rozwojowa mózgu, co oznacza, że dwie pólkule mózgu nie istnieją, ich miejsce zajmują torbiele wypełnione płynem mózgowo-rdzeniowym) i małogłowie. Nerwy wzrokowe w obu oczkach zanikają. Chorobie Emilki towarzyszy lekooporna padaczka objawiająca się bardzo szybkimi ruchami powiek i gałek ocznych.

GRACJAN KAMIENIECKI
Gracjan urodził się z cytomegalią, wadą centralnego układu nerwowego i zaburzeniami koordynacji. Rokowania na poprawę zdrowia Gracjanka są bardzo wysokie, ale musi być on poddawany długotrwałej, intensywnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.

Oczywiście potrzebna jest ogromna ilość zakrętek, aby zebrać adekwatne do potrzebnej pomocy sumy, jednak znając dobroć wspaniałych mieszkańców gminy Świdnica wierzymy, że ich wkład w akcję pozwoli na jej sukces.

Warto dodać, że metalowe serca w gminie Świdnica już kilkukrotnie zapełniały się plastikowymi nakrętkami, o czym zapewniają mieszkańcy Słotwiny, Grodziszcza, Pszenna czy Lubachowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group