Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Serduszek moc

Wtorek, 13 stycznia 2015, 8:11
Aktualizacja: 9:36
Autor: red.
Żarów: Serduszek moc
Fot. UM Żarów
W Żarowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku wyjątkowo głośno. Jasełka, licytacje, huczna zabawa w Gminnym Centrum Kultury i Sportu i mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych to obraz kilkugodzinnej imprezy w naszym mieście. W sumie żarowski sztab zebrał ponad 19 tysięcy złotych.

Tego dnia na ulicach Żarowa trudno było znaleźć osobę bez charakterystycznych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. - Mieszkańcy naszej gminy byli w tym roku ofiarni i bardzo chętnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy. Choć nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, nasi wolontariusze mieli ręce pełne roboty. Tym bardziej, że w tym roku znów graliśmy podwójnie, dla dzieci i seniorów - cieszy się szefowa żarowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Beata Jurczak.

Jako pierwsze świąteczne granie rozpoczęło Bajkowe Przedszkole w Żarowie. - Wśród atrakcji przygotowanych przez naszą placówkę były jasełka w wykonaniu trzylatków, aukcja piernikowych serc, świątecznych ozdób i prac przygotowanych przez rodziców przedszkolaków, kiermasz kartek okolicznościowych, zabawy i konkursy. Nie zabrakło również słodkich pyszności w naszej świątecznej kawiarence - dodaje Elżbieta Wierzyk, dyrektor żarowskiego Bajkowego Przedszkola.

Na scenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu wystąpili artyści w każdym wieku. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcieli zagrać wszyscy. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom za fanty przekazane na licytację i jeszcze bardziej tym, którzy je wylicytowali. Pamiętajmy, że nasz żarowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy gra do końca końca świata i o jeden dzień dłużej - dopowiada Jakub Błaszczyk burmistrz Młodzieżowej Rady Miejskiej.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group