Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Sesja rady miasta w Strzegomiu

Sobota, 4 lutego 2012, 9:09
Aktualizacja: 9:11
Autor: red
Strzegom: Sesja rady miasta w Strzegomiu
Fot. użyczone
Puste miejsce przy stole jak w "Kolędzie dla nieobecnych". Na stole czerwona róża, szepcze: "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą!". Minuta ciszy jednocząc myśli zebranych krzyczy: Aniu bardzo nam Ciebie brakuje! I szara rzeczywistość–Radnej Ani Sikorskiej już nie ma wśród nas. A życie w grze toczy się dalej i kolejna sesja trwa. Tym razem bez Ani.

Lawinę wzruszeń na sesji dostarczył prezes Związku Sybiraków w Strzegomiu Jerzy Orabczuk, wręczając odznaczenia sybirackie tym, którzy pomogli zachować pamięć o niezłomnych Zesłańcach Sybiru, wiernych i oddanych Polsce patriotach, którzy przeżyli piekło na ziemi, dając świadectwo prawdzie.

Odznaczenia w asyście Stanisława Sznajdera prezesa Oddziału Związku Sybiraków w Wałbrzychu z rąk pani Poseł na Sejm RP Moniki Wielichowskiej za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu otrzymali: burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta- Medal PRO MEMORIA oraz zastępca burmistrza Wiesław Witkowski i radny Rady Miejskiej Marian Góra- KRZYŻ OBROŃCY KRESÓW WSCHODNICH. Specjalne podziękowania zostały skierowane do zaproszonej na sesję Poseł RP Moniki Wielichowskiej za wrażliwość na problemy Sybiraków, patronat i protektorat związku.

Sybiracy tym gestem podziękowali za kolejny ślad pamięci w Strzegomiu- Skwer Sybiraków, na którym stoi pomnik Bezimiennej Matki Sybiraczki, wzniesiony z inicjatywy strzegomskiego Związku Sybiraków w 2010 r.
Miłym akcentem, promującym młodych i uzdolnionych ludzi w różnych dziedzinach- naukowej, artystycznej i sportowej- było przyznanie, decyzją burmistrza, stypendiów dla najlepszych. Akty stypendialne wręczyli przedstawiciele władz miejskich w towarzystwie Poseł RP Moniki Wielichowskiej i Sabiny Cebuli, etatowego członka Zarządu Powiatu Świdnickiego. Miło nam poinformować Państwa, że stypendia otrzymali:
Alicja Krusiewicz, Patrycja Duszak, Sara Golec, Michał Rydwański, Radosław Dywan, Maksymilian Pawlica, Jakub Bednarski, Patryk Stopyra, Kacper Migoń, Omar Adham, Roksana Demczyszak, Wojciech Kozioł, Marcin Buryło, Alan Adham, Rafał Kretkowski, Martyna Lewandowska, Jakub Nejman, Karol Olszański, Aneta Marczak, Dawid Domaradzki, Sandra Baranowska, Łukasz Rydwański, Remigiusz Knapik, Maciej Demkiewicz, Michał Wierzbicki, Aleksandra Dolecka i Anna Dziemiańczuk.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na trudnej drodze zdobywania wiedzy, umiejętności, czy sprawności fizycznej!

Na XVIII Sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu podjęto wszystkie uchwały , oprócz jednej- uchwały w sprawie ustalenia stawek procentowych opłaty adiacenckiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group