Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Sesja w Dobromierzu

Niedziela, 21 lutego 2021, 11:50
Autor: red
Dobromierz: Sesja w Dobromierzu
Fot. UG Dobromierz
Za nami lutowa sesja w gminie Dobromierz.

Podczas lutowej sesji Rady Gminy Dobromierz, wprowadzono szereg zmian w obrębie budżetu gminy, zabezpieczając m.in. środki na budowę odcinków kanalizacji sanitarnej w Czernicy i Dzierzkowie, rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Gniewkowie i w Borowie, przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe w Dobromierzu, wykup działek pod budowę drogi wewnętrznej w Szymanowie, położenie nowej nawierzchni asfaltowej na drodze gminnej w Dzierzkowie, Serwinowie i w Borowie, wykonanie kominów kotłowni olejowej w szkole w Roztoce, czy rozbudowę oświetlenia ulicznego w Kłaczynie.

Zaplanowano również wykorzystanie z nadwyżki budżetowej z roku 2020 kwoty ponad 1,9 mln zł na udział środków własnych w zadaniach inwestycyjnych pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Gniewków, gmina Dobromierz - II Etap, budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Roztoce, Borowie i Jugowej" i "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jaskulin, Siodłkowice, Szymanów, Gmina Dobromierz - II Etap". Do budżetu wprowadzono zadanie inwestycyjne pn. "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jaskulin, Siodłkowice, Szymanów, Gmina Dobromierz - III Etap". Zwiększono ponadto udział środków własnych w zakresie budowy boiska do siatkówki przy basenie kąpielowym w Dobromierzu.

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa oraz możliwość regulowania należności podatkowych w kasie Urzędu i poprzez bankowość elektroniczną podjęto decyzję o odstąpieniu od poboru podatków w drodze inkasa.

Ze względu na niekorzystną wysokość budżetu unijnego dla Dolnego Śląska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027, Rada Gminy Dobromierz wydała apel skierowany do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu znaczne zwiększenie puli środków unijnych dla naszego regionu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group