Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sesja w Świdnicy

Niedziela, 19 czerwca 2022, 11:23
Autor: red
Świdnica: Sesja w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
W piątek, 24 czerwca o godz. 11.00 rozpocznie się XLII sesja Rady Miejskiej w Świdnicy.

Głównym punktem obrad będzie rozpatrzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Miasto Świdnica za 2021 rok i udzielenie Prezydentowi Miasta absolutorium. Poprzedzone to będzie debatą nad raportem o stanie Gminy Miasto Świdnica i głosowaniem nad udzieleniem Prezydentowi Miasta wotum zaufania.

W porządku obrad znalazły się m.in. uchwały w sprawie: utworzenia ośrodka wsparcia dziennego dla seniorów pod nazwą „Klub Seniora na Osiedlu Młodych” i połączenia go z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej; nadania tytułu „Zasłużonego dla Miasta Świdnicy” dla Violetty Sobczak; podziału Gminy Miasto Świdnica na sektory odbierania odpadów komunalnych; wyrażenia zgody na wzniesienia pomnika loga Polski Walczącej na Rondzie im. Powstańców Warszawy 1944 roku przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji „Road Runners MC” w Świdnicy.

Ponadto, o godz. 14.00 najlepsi świdniccy absolwenci kończący naukę w szkołach podstawowych odbiorą z rąk Prezydent Miasta Świdnicy – nagrody oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy z tytułem Primus Inter Pares.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group