Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Setki na starcie

Wtorek, 23 maja 2023, 11:20
Aktualizacja: 11:21
Autor: red
Świebodzice: Setki na starcie
Fot. UM Świebodzice
Ogromna dawka pozytywnej energii, setki biegaczy w różnym wieku, niesamowite sportowe emocje, tak najlepiej można opisać II edycję świebodzickiej Piątki&Dychy. W niedzielę, 21 maja, Rynek w Świebodzicach wypełnił się miłośnikami biegów. Świetnie i bardzo profesjonalnie zorganizowana po raz drugi przez Stowarzyszenie GVT Training impreza zgromadziła kilkuset zawodników.

Na miejscu obecni byli m.in. Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Posłanka na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka, Parlamentarzystka Agnieszka Kołacz Leszczyńska, Radni Rady Miejskiej Jan Klepiec, Zbigniew Opaliński, Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła, Prezesi Stowarzyszenia GVT Leszek, Zbigniew, Andrzej Gucwa. Wśród zawodników nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miejskiego, OSiR Świebodzice, ZGK Spółka z o.o., Miejskiej Biblioteki Publicznej, Zespołu Szkół. Wydarzenie poprowadził niezawodny Rozbiegany Konferansjer Jakub Graczykowski.

Wszystkich powitał serdecznie Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który podziękował za ogromną frekwencję, życzył powodzenia i podkreślił, że takie wydarzenia pokazują, jak wielką moc mają Świebodzice.

Jako pierwsza wystartowała Świebodzicka Piąteczka & Dyszka 2023. Dzieci pobiegły na krótkich dystansach dostosowanych do wieku. Rywalizacja była wyrównana, a młodym zawodnikom uśmiech nie znikał z twarzy. W samo południe wystartowały biegi główne na 5 i 10 km. Trasa prowadziła ulicą z Rynku Kopernika, Strzegomską, przez dzielnicę Ciernie, a następnie wracała do Rynku.

Wzdłuż całej trasy przygotowane zostały strefy kibica, zorganizowane przez szkoły i przedszkola. Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie nie tylko zagrzewali biegaczy do walki, ale również rozdawali spragnionym wodę. Doping był ogromny, a piękna słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie. Jako pierwsza zawodników powitała reprezentacja Przedszkola Nr 3 Niezapominajka w kolorze granatowym, na czele z Dyrektor Beatą Gil, następnie zawodnicy mijali czerwoną strefę stworzoną przez Szkołe Podstawową Integracyjną. Kolejne placówki to radosna, ubrana na żółto Szkoła Podstawowa nr 1 pod wodzą Dyrektor Elwirą Kirklo-Rusek i niezwykle głośna Szkoła Podstawowa nr 2 z Dyrektor Teresą Walczak-Jusiel w barwach biało-czerwonych. Nieco niżej na biegaczy czekała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 z Dyrektor Jolantą Styrną-Grosmann w kolorze różowym i Szkoły Podstawowej nr 4 cali na niebiesko wraz z Dyrektor Anną Nowak. Stawkę zamykała barwna strefa kibica stworzona przez Zespół Szkół i jego Dyrektor Magdalenę Pawiłojć. Uczestnicy stref kibica nie tylko dobrze się bawili i wspierali uczestników biegu, ale również rywalizowali o atrakcyjne nagrody, wśród których był udział w półkoloniach. Chociaż każda ze stref była wyjątkowa i niepowtarzalna zwycięzca mógł być tylko jeden i została nim Szkoła Podstawowa nr 2, na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1, a na 3 Zespół Szkół.

Na dystansie 5 kilometrów wśród mężczyzn najlepszy okazał się Dariusz Szczepanik z Pszenna, drugi był Michał Liberadzki z Poznania, a ostatnie miejsce na podium zajął Jacek Zgłobicki z Kamiennej Góry. W kategorii kobiet zwyciężyła Olga Ochal z Bydgoszczy, za nią w klasyfikacji kobiet znalazły się Małgorzata Kułakowska ze Świdnicy i Edyta Gardecka z Wałbrzycha. Dziesięciokilometrową trasę jako pierwszy ukończył Jan Kaczor z Wałbrzycha, na drugim stopniu podium stanął Dzmitry Prudnikau z Wrocławia, a trzeci był Krzysztof Biel z Jaśkowic.

Wśród kobiet triumfowała Julita Sikora z Ligoty Pięknej (45:19), za nią znalazła się Karolina Potoniec z Rogoźnicy, a trójkę najlepszych dopełniła Sylwia Suszko z Lubina.

Dodatkowym punktem w porównaniu do pierwszej edycji były biegi sztafet. Do rywalizacji stanęło 27 zespołów, w tym drużyna Miejskiej Biblioteki Publicznej, Urzędu Miejskiego i OSIR-u, ZGK Spółka z o.o. oraz Zespołu Szkół.

Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Zastępcą Tobiaszem Wysoczańskim.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=15

Na uczestników biegu czekały również dodatkowe profity przygotowane przez partnerów wydarzenia. Wszyscy biegacze otrzymali posiłek regeneracyjny oraz wodę, mogli również wygrać auto Toyota Corolla na weekend.

Na koniec Burmistrz Miasta Paweł Ozga pogratulował wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników oraz podziękował organizatorom i służbom za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie imprezy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group