Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Setne urodziny Pani Łucji ze Świdnicy

Sobota, 21 marca 2015, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: red.
Świdnica: Setne urodziny Pani Łucji ze Świdnicy
Fot. użyczone
W czwartek 19 marca setne urodziny świętowała świdniczanka Pani Łucja Mielcarek. Życzenia wszelkiej pomyślności i wielu lat w zdrowiu złożyli jubilatce Zastępca Prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski oraz dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Wiesław Pietrzyk.

Szacowna jubilatka urodziła się 19 marca 1915 roku w miejscowości Mamlicz w województwie kujawsko-pomorskim. W Świdnicy mieszka od czerwca 1949 roku.

Z wykształcenia jest krawcową. Pracowała w spółdzielni dziewiarskiej, a także w Świdnickich Zakładach Artykułów Technicznych.
Obecnie panią Łucją troskliwie opiekuje się najmłodsza z trzech córek - Irena. Siostry zgodnie przyznają, że sekretem na dwuwieczność ich mamy była praca, którą kontynuowała również na emeryturze. Stulatka jest babcią 5 wnucząt, prababcią 3 prawnucząt i doczekała się jednej praprawnuczki.

Pani Łucja Mielcarek otrzymała listy gratulacyjne od Premiera RP, Wojewody Dolnośląskiego, Prezydent Świdnicy Beaty Moskal - Słaniewskiej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Dzięcielskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group