Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Setne urodziny Pani Marii

Piątek, 29 marca 2013, 14:20
Aktualizacja: 14:21
Autor: red.
Świebodzice: Setne urodziny Pani Marii
Fot. użyczone
Świebodziczanka pani Maria Dziewit w piątek, 29 marca, kończy sto lat. Tę wyjątkową uroczystość świętuje w licznym gronie najbliższych, ale nie tylko. Z życzeniami, kwiatami i szampanem do Szacownej Jubilatki pospieszyły także władze miasta: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Szymecka. Goście odwiedzili Jubilatkę w czwartek, 28 marca.

- Składam najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, jesteśmy dumni, że mamy taką wspaniałą stulatkę – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wręczając pani Marii list gratulacyjny i prezent. Jubilatka była wyraźnie wzruszona, dziękowała za odwiedziny i podkreślała, że bardzo się z nich cieszy.

Pani Maria urodziła się dokładnie 29 marca 1913 roku, była świadkiem obu wojen światowych. Do Świebodzic przyjechała ze Wschodu w 1945 roku, tu na świat przyszła jej szóstka dzieci i imponująca liczba wnucząt (21), prawnucząt (30) oraz praprawnucząt (8). Najmłodszy potomek liczy sobie nieco ponad roczek.

Szacowni goście wznieśli wraz z rodziną toast za zdrowie Jubilatki, wszyscy wpisali się także do pamiątkowej księgi USC.

Pani Maria nie jest jedyną stulatką w Świebodzicach. Stu pięciu lat dobiega pan Adam Piekarzewicz, kolejna "setna" jubilatka będzie świętować urodziny w listopadzie.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i miłości bliskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group