Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Siedem lat minęło

Niedziela, 18 grudnia 2011, 7:24
Aktualizacja: 7:25
Autor: red
Żarów: Siedem lat minęło
Fot. użyczone
02 września 2011 roku minęło 7 lat działania w Urzędzie Miejskim Biura Obsługi Klienta. Jest to bardzo ważny punkt kontaktu klientów naszego Urzędu.To właśnie w biurze udzielane są pierwsze informacje dotyczące załatwianych spraw.

Przyjmuje się tu pisemnie składane wnioski i podania, składa faktury, pobiera niezbędne druki, formularze, otrzymuje fachowe wskazówki odnośnie ich wypełnienia i terminów składania. Na miejscu klient może spokojnie wypełnić formularz, a pracownicy dzielą się z nim swoją wiedzą udzielając kompetentnych informacji.

Ponadto, w Biurze Obsługi Klienta załatwiane są sprawy związane z zezwoleniami na sprzedaż napojów alkoholowych do sprzedaży w sklepach, lokalach i na imprezach plenerowych. Obsługuje się tu osoby fizyczne chcące rozpocząć działalność gospodarczą lub ją prowadzące. Swoje sprawy związane z rejestracją, zmianą wpisów czy ich wykreśleniem, załatwiają prawie od ręki, otrzymując fachową pomoc przy wypełnianiu stosownych wniosków.

W Biurze Obsługi Klienta załatwia się również sprawy związane z zameldowaniem, dowodami osobistymi oraz wydawaniem aktów Urzędu Stanu Cywilnego. Sprawy te załatwiane są od ręki, a klienci mogą spokojnie i wygodnie oczekiwać załatwienia swoich spraw.Realizują również sprawy związane z zawarciem związku małżeńskiego, rejestrują małżeństwa zawierane za granicą i odbierają akty urodzeń swoich dzieci. Załatwiane są także akty zgonu.

W biurze mieści się także kasa, gdzie klienci mogą opłacać podatki, dokonywać opłat skarbowych i innych. Udziela się również niektórych informacji odnośnie podatków i wydaje zaświadczenia.

Przekrój klientów jest bardzo duży: przedsiębiorcy, rolnicy, kontrahenci, radni, sołtysi oraz zwykli obywatele. Przychodzą do nas załatwiać swoje sprawy, a czasem tylko po to, żeby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, albo po prostu porozmiawiać o swoich problemach.
Staramy się sprostać ich potrzebom i świadczymy pomoc w miarę naszych kompetencji, posiadanej wiedzy i możliwości. Usytuowanie biura, łatwy do niego dostęp, również dla osób niepełnosprawnych, jego wyposażenie ułatwia klientom załatwianie spraw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group