Czytających: 1606

Świdnica: Silesian Cup za nami

Poniedziałek, 2 listopada 2015, 14:26
W dniach 28 – 30 października na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Silesian CUP – tym razem po raz pierwszy rozgrywana jesienią pod nazwą SILESIAN AUTUMN CUP.

Zorganizowane przez UKS Gryf Świdnica przy wsparciu m.in OSiR Świdnica i firmy DACCO trzydniowe zmagania młodych piłkarzy rywalizujących w kategoriach wiekowych U 10 i U 11 przyniosły wiele sportowych emocji i były doskonałym zwieńczeniem jesiennego sezonu piłkarskiego dla klubów, akademii i szkółek piłkarskich z Polski i Białorusi.

Triumfatorem inauguracyjnej, jesiennej odsłony tych prestiżowych zawodów w kategorii U 10 okazała się debiutująca na tej imprezie Akademia Piłki Nożnej Kiełczów. Tuż za nią na podium zameldowali się piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra, którzy o 2 punkty wyprzedzili brązowych medalistów - ekipę Orbita Mińsk I z Białorusi.

W kategorii U 11 najlepsi okazali się zawodnicy FC Academy Wrocław, którzy finale rozgrywek pokonali ekipę FA Leszno. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna AS Milicz.

Ufundowane przez Organizatora i Sponsorów puchary, nagrody rzeczowe oraz sprzęt sportowy wręczone zostały zawodnikom drużyn, które zajęły miejsca na podium. Wszyscy uczestnicy zawodów wrócili do domu z pamiątkowymi medalami.

Pamiątkowe statuetki Najlepszego Bramkarza, Najlepszego Zawodnika oraz Króla Strzelców otrzymali wyróżniający się zawodnicy obu kategorii.