Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Silny wiatr uszkodził dach budynku

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 22 stycznia 2018, 9:04
Autor: red
Fot. UM Żarów
Silny wiatr dawał się we znaki wszystkim mieszkańcom gminy Żarów.

Na szczęście nie doszło do tragicznych zdarzeń, jednak wichura spowodowała duże zniszczenia przy budynku prywatnej kamienicy w Mrowinach przy ulicy Zamkowej. Tam wiatr zerwał dach z jednej części budynku wraz z kominami. Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Żarów oraz Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy, którzy dokonali zabezpieczenia dachu folią i plandekami. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, ale budynek na razie pozbawiony został możliwości ogrzewania, dlatego gmina zapewniła wszystkim tymczasowe lokum. Mieszkańcy zostali umieszczeni w jednym z lokalnych hoteli.

Następnego dnia od godzin porannych, na miejscu zdarzenia pojawili się pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele gminy zapewniając wsparcie dla poszkodowanych rodzin.
- Dziś rano na miejscu zdarzenia ponownie pojawili się przedstawiciele służb. Straty oraz fachową pomoc wstępnie oceniał rzeczoznawca budowlany. Została również wykonana niezbędna dokumentacja fotograficzna. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wspólnotą mieszkaniową. Już dzisiaj właściciele nieruchomości przystąpili do niezbędnych prac remontowych, aby jak najszybciej wrócić do swoich mieszkań. Gmina zapewniła poszkodowanym lokatorom miejsce w hotelu. Cały czas monitorujemy sytuację na bieżąco i wspólnie z OPS w Żarowie będziemy pomagali w uzyskaniu zasiłków celowych. Jednocześnie strażacy z OSP Mrowiny zadeklarowali chęć pomocy w uporządkowaniu skutków wichury - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Wszelkie uszkodzenia w gospodarstwach bądź na budynkach powstałe na skutek złych warunków atmosferycznych można zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Żarowie pod nr tel. 74 858 05 91 wew. 367 bądź do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie, nr tel. 74 858 07 45.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group