Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Silny wiatr uszkodził dach budynku

Poniedziałek, 22 stycznia 2018, 9:04
Autor: red
Żarów: Silny wiatr uszkodził dach budynku
Fot. UM Żarów
Silny wiatr dawał się we znaki wszystkim mieszkańcom gminy Żarów.

Na szczęście nie doszło do tragicznych zdarzeń, jednak wichura spowodowała duże zniszczenia przy budynku prywatnej kamienicy w Mrowinach przy ulicy Zamkowej. Tam wiatr zerwał dach z jednej części budynku wraz z kominami. Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Żarów oraz Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy, którzy dokonali zabezpieczenia dachu folią i plandekami. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, ale budynek na razie pozbawiony został możliwości ogrzewania, dlatego gmina zapewniła wszystkim tymczasowe lokum. Mieszkańcy zostali umieszczeni w jednym z lokalnych hoteli.

Następnego dnia od godzin porannych, na miejscu zdarzenia pojawili się pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele gminy zapewniając wsparcie dla poszkodowanych rodzin.
- Dziś rano na miejscu zdarzenia ponownie pojawili się przedstawiciele służb. Straty oraz fachową pomoc wstępnie oceniał rzeczoznawca budowlany. Została również wykonana niezbędna dokumentacja fotograficzna. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wspólnotą mieszkaniową. Już dzisiaj właściciele nieruchomości przystąpili do niezbędnych prac remontowych, aby jak najszybciej wrócić do swoich mieszkań. Gmina zapewniła poszkodowanym lokatorom miejsce w hotelu. Cały czas monitorujemy sytuację na bieżąco i wspólnie z OPS w Żarowie będziemy pomagali w uzyskaniu zasiłków celowych. Jednocześnie strażacy z OSP Mrowiny zadeklarowali chęć pomocy w uporządkowaniu skutków wichury - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Wszelkie uszkodzenia w gospodarstwach bądź na budynkach powstałe na skutek złych warunków atmosferycznych można zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Żarowie pod nr tel. 74 858 05 91 wew. 367 bądź do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie, nr tel. 74 858 07 45.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group