Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Siłownia i nowy plac zabaw prawie gotowe

Niedziela, 22 lipca 2018, 11:46
Aktualizacja: 12:48
Autor: red
Żarów: Siłownia i nowy plac zabaw prawie gotowe
Fot. UM Żarów
Na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. 1 Maja w Żarowie kończy się budowa nowego placu zabaw i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej. Była to już kolejna inwestycja oświatowa realizowana przy szkolnej placówce.

Pod koniec 2017 roku budynek szkoły zyskał nowy wygląd dzięki przeprowadzonej termomodernizacji, powstała także pętla postojowa, co wpłynęło na poprawę sytuacji komunikacyjnej przy ul. 1 Maja, a w tej chwili powstaje nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna, z której korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania "Budowa placu zabaw z siłownią zewnętrzną - rewitalizacja zdegradowanych obszarów - zagospodarowanie terenów i przestrzeni w celu przywrócenia funkcji społecznych".
- Jest to kolejny etap prac realizowany w tym miejscu. Do użytku naszych najmłodszych mieszkańców już niebawem oddany zostanie nowoczesny plac zabaw, a dla tych nieco starszych urządzenia siłowni zewnętrznej, z których korzystać będą mogli naturalnie nasi wszyscy mieszkańcy. Zagospodarowany będzie także odpowiednio teren przy szkole, pojawiły się nowe ławki, stojaki rowerowe, ogrodzenie, nawierzchnia z kostki syntetycznej oraz nasadzenia krzewów. Zrobiło się estetyczniej i schludnie, choć inwestycja nie jest jeszcze w całości zrealizowana. To będzie strefa relaksu dla wszystkich - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wśród urządzeń siłowni zewnętrznej do dyspozycji mieszkańców jest wyciąg górny i prasa nożna, jeździec i wioślarz, drążek i poręcze, orbitrek i biegacz oraz surfer i twister. Oprócz urządzeń zabawowych przeznaczonych dla dzieci, na przyszkolnym terenie dostępne będą altany ogrodowe, stoły do gier w szachy, warcaby i chińczyka, nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Zamontowane zostało również nowe ogrodzenie z tablicą regulaminową placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Teren, gdzie zamontowano nowy plac zabaw pokryty został bezpieczną nawierzchnią syntetyczną.

Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Budowa nowego placu zabaw i montaż siłowni kosztować będą 157 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group