Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Siłownia "pod chmurką" w nowej odsłonie

Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 12:08
Aktualizacja: 12:10
Autor: red.
Żarów: Siłownia "pod chmurką" w nowej odsłonie
Fot. UM Żarów
Plac przy żarowskiej ścieżce zdrowia nabiera nowego wyglądu. Wejście na teren siłowni jest utwardzane kostką betonową, niebawem pojawią się również nowe ławki, świeże trawniki i nasadzenia. Rozpoczął się drugi etap zagospodarowania tego obszaru. Wkrótce, miejsce dla aktywnie spędzających czas zrobi się bardziej estetyczne i kolorowe. – Żarowska ścieżka zdrowia wciąż wzbudza duże zainteresowanie wśród mieszkańców.

Dzięki kolejnym pozyskanym środkom finansowym miejsce to stanie się atrakcyjne i bardziej przestronne. A w przygotowaniu, na tym terenie oczekuje jeszcze, obiecane seniorom z Żarowa pole do gry w bule. Kolejna atrakcja dla naszych mieszkańców - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Na nowe wyposażenie placu przy ścieżce zdrowia gmina Żarów pozyskała prawie 12 tysięcy złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Cały projekt kosztować będzie 25 tysięcy złotych.
Nowy wygląd zyskuje również ulica Dworcowa w Żarowie. Na wysokości, od przejazdu kolejowego i na całej długości ulicy Wojska Polskiego powstaje nowa nawierzchnia chodnikowa. Prace remontowe trwają jeszcze blisko przejazdu kolejowego. Tuż po wakacjach, najmłodsi będą mogli bezpieczniej dotrzeć do szkół. - Chodnik przy ulicy Dworcowej, który w znacznej części został poszerzony także pod koniec minionego roku w zasadzie jest już zbudowany. Ostanie prace remontowe trwają tuż przy przejeździe kolejowym. Łącznie na tym terenie powstało 1200 metrów kwadratowych nowego ciągu pieszego z kostki betonowej. Remont pochłonął blisko 60 tysięcy złotych - wyjaśnia Piotr Weiland kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group