Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1359
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Skarpetkowy zawrót głowy

Wtorek, 22 marca 2022, 17:02
Autor: red
Świebodzice: Skarpetkowy zawrót głowy
Fot. UM Świebodzice
21 marca w Szkole Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach odbył się apel, podczas którego uczniowie wraz z nauczycielami, Dyrekcją Szkoły oraz pracownikami administracji i obsługi wspólnie świętowali Światowy Dzień Zespołu Downa.

Nasza szkoła jak co roku aktywnie włączyła się w obchody tego dnia, poprzez organizację szeregu wydarzeń, mających na celu podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z Zespołem Downa.

W tym roku na ogrodzeniu naszej szkoły zawisły łańcuchy z papierowych skarpetek, które zostały wykonane przez uczniów podczas zajęć. W ten sposób daliśmy wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Na stopach każdego ucznia, nauczyciela, Dyrekcji Szkoły i pracowników można było zobaczyć kolorowe skarpetki - obowiązkowo nie do pary.

21 marca to również Pierwszy Dzień Wiosny. Już od samego rana w naszej szkole było gwarno i kolorowo. Uczniowie klas 0 – III wspólnie z wychowawcami przy dźwiękach muzyki i w kolorowych strojach wyruszyli na pierwszy wiosenny spacer w celu poszukania wiosny. Spacer ten wzbudzał wiele emocji. Każdy z uczniów chciał jako pierwszy powitać Wiosnę. Natomiast szkolne koło teatralne wraz z opiekunem Panią Dagmarą Młot przygotowało krótkie scenki z życia ucznia w Dniu Wagarowicza.

Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Stąpor podziękowała uczniom i nauczycielom za organizację tego dnia zwłaszcza za pamięć, solidarność oraz promowanie praw osób z zespołem Downa za włączanie uczniów z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu szkolnym ,za wszystkie przejawy szacunku i akceptacji. Wyjątkowego charakteru dodały również dekoracje przygotowane prze Opiekunów Samorządu Uczniowskiego Panie Agnieszkę Różycką i Karolinę Mielnik

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group