Czwartek, 9 lipca
Imieniny: Sylwii, Weroniki
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skatepark: czekamy na wykonawcę

Wiadomości: Świebodzice
Niedziela, 27 maja 2012, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: red
Fot. użyczone
Już w pierwszej połowie czerwca poznamy wykonawcę budowy skateparku w Świebodzicach. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie tego zadania.

Plac do ewolucji na rowerach i deskorolkach powstanie w sąsiedztwie boiska "Orlik" przy ul. Rekreacyjnej. Będzie kolejnym obiektem sportowym w tym kompleksie (oprócz boiska jest tu stadion oraz kąpielisko letnie).
Skatepark będzie miał 7 przeszkód tak rozlokowanych, by bezkolizyjnie mogli z nich korzystać zarówno miłośnicy rowerów, jak i jeżdżący na desce.

W projektowanie obiektu bardzo zaangażowała się świebodzicka młodzież, kilkunastoosobowa grupa skate'owców regularnie uczestniczyła w spotkaniach roboczych w urzędzie, a także konsultacjach społecznych, zorganizowanych w Miejskim Domu Kultury.

- Robimy to dla młodych ludzi, dlatego ich opinie są ważne i będą wzięte pod uwagę - podkreślał wielokrotnie burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który także uczestniczył w spotkaniach i z zainteresowaniem wypytywał młodzież o konkretne parametry przeszkód czy ich nazwy.

Większość zgłoszonych postulatów została uwzględniona przez projektantkę, dzięki czemu plac będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyła młodzież.

Termin składania ofert upływa 11 czerwca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group