Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 498
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Skazani na kursach, płaci Unia Europejska

Niedziela, 5 grudnia 2010, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: KO
Świdnica: Skazani na kursach, płaci Unia Europejska
Fot. AŚ w Świdnicy
Osoby odbywające karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Świdnicy uczą się teraz kłaść kostkę brukową. Kurs brukarza zorganizowano im w ramach specjalnego projektu, który ma przygotować ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do 2012 r. świdnicki areszt będzie realizował różne kursy i zajęcia, oprócz zajęć z brukarstwa m.in. kurs glazurnictwa i technologii robót wykończeniowych w budownictwie.

Już w tym roku przeprowadzono dwa kursy technologa robót wykończeniowych w budownictwie oraz kurs brukarza. Teraz trwają kolejne edycje obu kursów, w każdym z nich uczestniczy po 15 osób. W połowie grudnia skazani będą już wyszkoleni.

- W opinii administracji jednostki kurs zawodowe odgrywają istotna rolę w procesie resocjalizacji osadzonych – tłumaczy podporucznik Łukasz Zamerski, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Świdnicy. - Pozwalają bowiem uzyskać zawód, a także wyrabiają wśród osadzonych nawyk sumiennej pracy. Osadzeni chętnie zgłaszają się do zajęć kursowych. Twierdzą, że kursy pomogą im w przyszłości znaleźć dobrze płatną pracę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group