Czwartek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skazani podczas Euro 2012

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 29 maja 2012, 14:18
Aktualizacja: 18:22
Autor: red
Fot. red
W ramach oddziaływań penitencjarnych w Areszcie Śledczym w Świdnicy zrealizowano lub planuje się zrealizować szereg imprez, które mają na celu zaangażować skazanych w Euro 2012. Ma to na celu przygotowanie skazanych do przyszłego, samodzielnego, właściwego funkcjonowania podczas rywalizacji sportowych.

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek na przełomie 2011/2012 roku w jednostce zorganizowano ogólnopolski konkurs na makietę jednej z aren Euro 2012. Konkurs ten spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem przysłano, aż 25 prac. Główną nagrodą w konkursie była koszulka reprezentacji Polski z własnoręcznym autografem Franciszka Smudy oraz Konsola PlayStation II. Wygrała makieta przedstawiająca gdańską PGE Areną, wykonana przez Zdzisława Piechotę z Zakładu Karnego w Potulicach.

Od kwietnia 2012 roku na świetlicy aresztu zorganizowane są rozgrywki piłkarskie w grach telewizyjnych. Osadzeni rywalizują między sobą rozgrywając mecze piłkarskie. Natomiast równolegle z przebiegiem Euro będzie rozgrywany turniej osadzonych w grze Fifa 2012. Dzięki tym działaniom wyrabia się u osadzonych nawyk rywalizacji w duchu „Fair Play”, kształtuje zachowania i umiejętność zdrowej współrealizacji. Istotne znaczenie ma tutaj profilaktyka ukierunkowana na kształtowanie właściwych zachowań związanych ze środowiskiem kibiców piłkarskich.

Na początku maja dzięki wspólnej inicjatywne Dyrektorów Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie i Aresztu Śledczego w Świdnicy oraz zaproszeniu byłego prezydenta miasta Świdnica Pana Bolesława Marciniszyna udało się zorganizować dla skazanych zwiedzanie stadionu Śląska Wrocław na którym odbędą się rozgrywki grupowe w trakcie Euro 2012. Zainteresowanie wyjazdem było bardzo duże, niestety liczba miejsc była ograniczona. W wycieczce uczestniczyło 17 skazanych. Wśród nich był również jeden z budowniczych makiet stadionów. Dzięki wizycie na jednej z aren Euro 2012 osadzeni mogli poczuć osobiście atmosferę przygotowań do mistrzostw.

Obecnie trwa również konkurs na wypracowanie o tematyce Czym jest „fair play”? oraz Jak powinien wyglądać kulturalny doping sportowy? Najlepsze wypracowania zostaną nagrodzone nagrodami regulaminowymi wynikającymi z Kodeksu Karnego Wykonawczego.

W czerwcu 2012 roku zostanie wydany specjalny numer gazetki więziennej „Kracik”, w całości poświęcony tematyce mistrzostwom Europy, a mecze piłkarskie będą transmitowane przez radiowęzeł do wszystkich cel mieszkalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 29-05-2012 22:01
Jeszcze im parę dziewczyn załatwcie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group