Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Skoda dla Amelki

Niedziela, 10 stycznia 2021, 7:37
Autor: red
Świebodzice: Skoda dla Amelki
Fot. UM Świebodzice
Przez dwa dni na świebodzickim Rynku można oglądać Skodę Favorit, którą strzegomski taksówkarz Łukasz Kondak postanowił odrestaurować i wystawić na licytację charytatywną dla 17 – miesięcznej Amelki Gmyrek ze Strzegomia.

Dziewczynka choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Terapia genetyczna kosztuje 9,5 miliona złotych. W akcje zaangażowało się wiele osób o dobrych sercach nie tylko z branży motoryzacyjnej. Trzydziestoletnia Skoda Favorit w miesiąc zyskała nowy wygląd i stylizację, upodabniając się do sportowej Skody V.
- Auto przeszło kapitalny remont obejmujący silnik, skrzynię biegów, cały układ napędowy i zawieszenie. Wszystkie części zostały oczyszczone, naprawione, a niektóre zastąpione nowymi. Nadwozie również zostało rozebrane do gołej blachy w celu wykonania prac blacharskich i lakierniczych. – powiedział Łukasz Kondak, organizator projektu.

Przy okazji prezentacji Skody można wrzucić przysłowiową złotówkę do puszki na rzecz Amelki. Akcję wsparł również Paweł Ozga Burmistrz Miasta Świebodzice.

Od 18 stycznia na stronie http://skodadlaamelki.pl/ ruszy wielka licytacja auta, z której dochód w całości zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

Jest to kolejna po #sweterchallenge wspaniała akcja, w której świebodziczanie mogą wspomóc leczenie chorej Amelki.

Warto pomagać. Wczoraj otrzymaliśmy informację, że mała Nadia, dla której Świebodzice zatańczyły Zumbę, jako czwarte dziecko w Polsce została poddana terapii Car-T, nazywanej terapią ostatniej szansy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group