• Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Godz. 2:49
  • Imieniny: Joanny, Leokadii, Wiesława
  • Czytających: 773
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Skomplikowane losy polskich rodzin oczami młodzieży polonijnej z Białorusi i uczniów z Dzierżoniowa

Wiadomości: Krzyżowa
Wtorek, 4 czerwca 2019, 11:54
Autor: red
Fot. użyczone
W dniach 15–22 czerwca w Krzyżowej odbywają się warsztaty w ramach projektu "Polskie rodziny w wirze historii". To już trzecie spotkanie z tego cyklu. Tym razem do Krzyżowej przyjechała młodzież polonijna z Mohylewa (Białoruś) oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. KEN w Dzierżoniowie (dolnośląskie).

- To już trzecie warsztaty i za każdym razem widzę, jakie emocje budzą w młodzieży. Poznawanie historii swoich rodzin to bardzo ważne doświadczenie, a pokazanie losów najbliższych w formie spektaklu to dodatkowe, niezwykłe przeżycie, które pozostaje w tych młodych ludziach na długo - zaznacza koordynator projektu – Daniel Bodył z Fundacji „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.

"Polskie rodziny w wirze historii" to projekt dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach inicjatywy organizowane są 4 spotkania, w których każdorazowo bierze udział młodzież ze szkoły/organizacji polonijnej oraz uczniowie szkoły polskiej. Uczestnicy mają możliwość odkrywania historii w ciekawy, angażujący sposób, budując jednocześnie poczucie tożsamości poprzez świadome zajmowanie się historią swojej społeczności.

Uczestnicy obecnego spotkania w Krzyżowej, jeszcze przed przyjazdem, w rozmowach z bliskimi poznawali losy własnej rodziny, odkrywali jej często zawiłą historię. Podczas trwania warsztatów, przy pomocy technik dramowych, młodzież przygląda się zebranym historiom, eksploruje je i odkrywa zawarte w nich znaczenia. W ten sposób początkowo abstrakcyjna historia zyskuje bardzo osobisty wymiar, a pokazanie je innym staje się bardzo dużym przeżyciem.

Efekty pracy młodych ludzi będzie można zobaczyć już w czwartek, 21 czerwca.
W sali wielofunkcyjnej Fundacji "Krzyżowa" o godz. 17.30 zaprezentowany zostanie przygotowany przez uczestników spektakl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Wstęp wolny!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group