Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Skomunikowanie dróg

Niedziela, 28 maja 2023, 13:11
Autor: red
Gmina Strzegom: Skomunikowanie dróg
Fot. UM Strzegom
Trwają zaawansowane prace przy realizacji projektu pn. "Skomunikowanie z drogą krajową nr 5 terenów aktywności gospodarczej w Strzegomiu oraz wsi Granica".

W skład projektu wchodzi budowa drogi przy ul. Piekarniczej w Strzegomiu wraz z sięgaczem oraz remont drogi w miejscowości Granica i budowa chodnika. Całość projektu dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (edycja 2) - kwota ok. 5,44 mln zł, ponadto zadanie "Remont drogi gminnej w miejscowości Granica" otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wys. ok. 936 tys. zł.

Stan prac na obu budowach jest bardzo zaawansowany. W ul. Piekarniczej wykonano sieci kanalizacyjne, elektroenergetyczne oraz teletechniczne. Ponadto w tym tygodniu zakończono układanie pierwszej warstwy masy asfaltowej. W kolejnych dniach zostaną ustawione słupy oświetleniowe, wybrukowane chodniki oraz zostanie ułożona warstwa ścieralna jezdni z masy bitumicznej.

Równie zaawansowane prace trwają w Granicy. Na ukończeniu są roboty związane remontem zjazdów oraz budową chodnika. W ostatnich dniach została ułożona pierwsza warstwa asfaltu na jezdni.

Zgodnie z umową, wykonawcy mają czas na ukończenie zadań do września 2023 r., jednak wszystko wskazuje na to, że inwestycje zostaną zakończone przed terminem.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group