Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1619

I-liga szczypiornistów: ŚKPR przełamuje serię trzech porażek z rzędu, wygrywamy z Zawierciem

Sobota, 22 października 2011, 19:57
Aktualizacja: 23:00
Po dwóch zwycięstwach na inaugurację rozgrywek I–ligi szczypiorniaka przyszedł czas na trzy porażki, aż do dziś, miejmy nadzieję, że podopieczni Krzysztofa Mistaka wrócili na dobre na zwycięski szlak. ŚKPR Świdnica pokonał Viret Zawiercie 29:26.

W pierwszej połowie na parkiecie dominowali świdniczanie, którzy prowadzili już nawet różnicą sześciu bramek. W końcówce tej części gry rywali zdołali jednak odrobić dwie bramki i ostatecznie po 30 minutach było 17:13 dla gospodarzy. Po zmianie stron coraz wyraźniej do głosu zaczęli dochodzić szczypiorniści Viretu, którzy w 39. minucie doprowadzili nawet do remisu 18:18. Ostatnie 10 minut należało jednak do podopiecznych trenera Mistaka. Dobrze bronił Olichwer, a my dokładaliśmy kolejne bramki, ostatecznie ŚKPR pokonał ekipę z Zawiercia po zaciętym boju 29:26.

ŚKPR Świdnica - Viret Zawiercie 29:26 (17:13)

ŚKPR: Olichwrer, Madaliński - Kijek (6), Mrugas (5), Makowiejew (5), Rutkowski (4), Pułka (3), Rogaczewski (2), Marciniak (2), Sadowski (1). Gnysiński (1), Fabiszewski, Chaber.

Viret: Kruk, Kot - S. Zagała (6), Kurełek (5), Kompalski (5), Borowiec (3), Kapral (2), Kąpa (2), Zarzycki (1), I. Zagała (1), Nowak (1)