Świdnica: ŚKPR wygrał ze Spartą

Niedziela, 20 grudnia 2009, 19:26
Aktualizacja: 22:26
Autor: JaR
ŚKPR Świdnica udanie zakończył rundę jesienną. Na parkiecie hali na osiedlu Zawiszów pokonał sąsiada w tabeli – Spartę Oborniki Wielkopolskie 31:24 (18:15).

To zwycięstwo dało świdnickiej drużynie trzecie miejsce na półmetku rozgrywek. Strata do prowadzącego Wolsztyniaka wynosi tylko cztery punkty.
Mecz ze Spartą nie był spacerkiem. Aż do 40. minuty wynik oscylował wokół remisu. Wtedy nastąpiło decydujące uderzenie świdnickich szczypiornistów. Przez kolejnych trzynaście minut nie pozwolili przeciwnikom zdobyć ani jednej bramki. Sami rzucili za to sześć goli z rzędu i ze stanu 19:19 wyprowadzili wynik na 25:19 na swoją korzyść. Zbudowaną przewagę pewnie utrzymali do ostatniej minuty.
Drugi bardzo dobry występ zanotował nowy bramkarz ŚKPR Marcin Młoczyński. Zawodnik sprowadzony ze Śląska Wrocław w drugiej połowie był dla rywali zaporą nie do przejścia. Przez trzydzieści minut gry przepuścił zaledwie dziewięć goli.
Runda rewanżowa rozpocznie się 16 stycznia. ŚKPR Świdnica zagra z drużyną z Komprachcic.
ŚKPR Świdnica – Sparta Oborniki Wlkp. 31:24 (18:15)
ŚKPR: Młoczyński, Gołębiewski – Mrugas (7), Juściński (7), Herudziński (4), P. Kijek (3), Bąk (3), Rogaczewski (2), Piędziak (2), D. Kijek (2), Makowiejew (1), Niciński, Kuriata. Trener Spiechowicz