Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 1516

II-liga szczypiornistów: ŚKPR wygrywa w Oleśnicy, w barażach zagramy z Pomezanią Malbork

Niedziela, 1 maja 2011, 1:18
Aktualizacja: 1:19
Piłkarze ręczni ŚKPR–u Świdnica wygrali na wyjeździe w ostatnim spotkaniu tegorocznych rozgrywek z Pogonią Oleśnica 35:30. W grupie II Wybrzeże Gdańsk pokonało 29:22 Pomezanię Malbork, zwycięzcy awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej, pokonani będą przeciwnikami podopiecznych Krzysztofa Mistaka w barażach.

W pierwszej części gry spotkania rozgrywanego w Oleśnicy kibice oglądali zacięty bój, w którym świdniczanie nie potrafili odskoczyć na większą przewagę niż 3 bramki. Ostatecznie po 30 minutach ostrożnie grający szczypiorniści ŚKPR-u wygrywali 16:15. Po przerwie wciąż minimalnie z przodu byli podopieczni trenera Mistaka, ale ambitnie grający gospodarze co rusz doprowadzali do wyrównania. W końcówce meczu nasi zawodnicy „włączyli piąty bieg” odskakując rywalom i wygrywając na finiszu 35:30.