Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ślą listy do chorych dzieci

Czwartek, 25 kwietnia 2013, 7:49
Autor: red.
Świdnica: Ślą listy do chorych dzieci
Fot. użyczone
Uczniowie oddziału przedszkolnego „Oa” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy wraz z wychowawczynią Anną Maciejewską od ponad półtora roku są w kontakcie korespondencyjnym z poważnie chorymi dziećmi z całej Polski dzięki portalowi internetowemu Marzycielska Poczta.

Maluchy przekonały się, że nie trzeba wielkiego wysiłku, by pomóc dzieciom, które z powodu choroby i częstego pobytu w szpitalach, nie mają przyjaciół ani kontaktu z rówieśnikami. Zerówkowicze rysują więc laurki, które sprawiają, że cierpiące dzieci choć na chwilę zapominają o swojej chorobie. Uczniowie SP 6 otrzymują także w odpowiedzi listy, karteczki i zdjęcia od wielu dzieci, a kolekcja z każdym miesiącem powiększa się tworząc wyjątkowy pocztowy kącik MP.

Trudno wyobrazić sobie z jaką radością i dumą maluchy przyjęły otrzymany niedawno Certyfikat z Marzycielskiej Poczty o następującej treści: "Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za wspieranie swoimi pracami chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty. Wyrażamy jednocześnie szczery podziw dla Państwa placówki za krzewienie wśród przedszkolaków idei bezinteresownej pomocy i wrażliwości na cierpienie innych." Jedynym godnym miejscem do zawieszenia takiego wyróżnienia okazał się pocztowy kącik MP, ponieważ zerówkowicze zostali teraz autentycznymi przyjaciółmi Marzycieli – to zobowiązuje!

Nadal zachęcamy więc wszystkich, którzy drobnym gestem chcieliby wywołać uśmiech na twarzach chorych dzieci, by dołączyli do portalu "Marzycielskiej Poczty".

Niebawem, bo już 11 maja od godziny 11.00, odbędzie się Pierwszy zlot miłośników Marzycielskiej Poczty na wrocławskim Rynku z wieloma atrakcjami dla wszystkich dzieci i każdej piszącej osoby...

Szczegóły na: http://marzycielskapoczta.pl/grupy/nasze spotkania/forum/topic/wroclaw-spotkanie-w-maju-lub lipcu/?topic_page=4&num=15

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group