Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Śladami wielkich kompozytorów

Niedziela, 18 grudnia 2022, 13:14
Autor: red
Świdnica: Śladami wielkich kompozytorów
Fot. organizatorzy
Bogata i wielowarstwowa historia Dolnego Śląska niemal na każdym kroku dostarcza materiału do twórczego przyjrzenia się pięknym tradycjom regionu, w którym na przestrzeni setek lat mieszkali i bywali również światowej sławy muzycy.

22 grudnia (czwartek)
godz. 17.00
wstęp – do pobrania bezpłatne wejściówki

Karol Lipiński, Antoni Radziwiłł, Józef Wieniawski, Ferenz Liszt, Hektor Berlioz, Richard Wagner, Richard Strauss, Fryderyk Chopin, Feliks Mendelssohn, Ludomir Różycki czy Franz Eckert to tylko niektórzy z kompozytorów odwiedzających Dolny Śląsk. Nie tylko bowiem Wrocław (niemieckie Breslau i czeska Vratislav) – jako stolica i największe miasto regionu – gościł znakomitych muzyków. Również w mniejszych miastach – Świdnicy, Legnicy, Lwówku Śląskim czy w uzdrowiskach Kotliny Kłodzkiej – kwitło życie artystyczne (i towarzyskie).

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa wraz z dolnośląskimi partnerami zaprasza na drugi koncert w ramach projektu Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku, poświęconego znanym twórcom muzyki klasycznej.

Już 22 grudnia (czwartek) w Świdnickim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert, którego program inspirowany jest kompozytorami romantycznymi i późnoromantycznymi (m.in. Antonim Radziwiłłem, Stanisławem Moniuszką czy Richardem Wagnerem). Wystąpi w nim doskonale znana dolnośląskiej publiczności Ewa Vesin (sopran), która w ostatnich sezonach śpiewała m.in. na scenach Opery Rzymskiej (Turandot), Teatru Wielkiego Opery Narodowej (Halka) czy praskiego Národniego Divadla (Tosca), a przy fortepianie śpiewaczce towarzyszyć będzie Justyna Skoczek, wrocławska pianistka, korepetytorka, wykładowczyni akademicka, kierowniczka muzyczna Narodowego Teatru Starego w Krakowie.

W programie koncertu, na który wstęp jest wolny (bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie lub w kasach ŚOK-u), znajdą się arie operowe i utwory instrumentalne m.in. Giacomo Pucciniego, Amilcare Ponichellego, Pietra Mascagniego czy Stanisława Moniuszki.

Projekt Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Partnerem wydarzenia jest Klinika Okulistyczna Optegra.

wstęp wolny (obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne od 12 grudnia)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group