Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Śląsk Wrocław najlepszy w turnieju "Strzegom Cup"

Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 10:01
Autor: red
Strzegom: Śląsk Wrocław najlepszy w turnieju "Strzegom Cup"
Fot. UM Strzegom
Z udziałem praktycznie najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku (rocznik 2009 i młodsi) w hali strzegomskiego OSiR–u odbył się halowy turniej piłkarski "Strzegom Cup". Zawody rozegrano o Puchar Burmistrza Strzegomia.

W turnieju uczestniczyły dwa zespoły Śląska Wrocław, Zagłębie Lubin, Ślęza Wrocław, Nysa Kłodzko, Lechia Dzierżoniów, Javoria Jawor, Pogoń Pieszyce, Polonia-Stal Świdnica i gospodarze AKS Strzegom - Sokoły.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, dzięki temu, że do Strzegomia udało się zaprosić naprawdę markowe zespoły. Trzeba podkreślić, że ekipy Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, znane ze znakomitej pracy z piłkarskim narybkiem, z sukcesami grają nie tylko w naszym województwie, ale świetnie spisują się w ogólnopolskich turniejach.

Nic dziwnego, że "Strzegom Cup" został zdominowany przez te drużyny, które w komplecie zajęły trzy miejsca na podium. Gospodarze, przetrzebieni przez grypę, zajęli dalszą lokatę.
- Jeszcze na trzy dni przed zawodami miałem spore obawy, czy w ogóle wystartujemy w tym doborowym turnieju. Do gry było zdolnych tylko 4 chłopców. Na szczęście udało nam się jakoś pozbierać i ostatecznie zagraliśmy. Tym razem nie udało się zająć czołowych miejsc, ale nie musimy się wstydzić swojego występu, tym bardziej że poziom był naprawdę bardzo wysoki - podkreślił Jarosław Krzyżanowski, trener strzegomskich Sokołów.

"Strzegom Cup" kolejny raz zakończył się sporym sukcesem organizacyjnym, a pochlebne opinie o nim wyrażali m. in. trenerzy przyjezdnych drużyn. - Na wysokości zadania stanęli jak zwykle rodzice naszych małych piłkarzy, którzy bardzo mocno zaangażowali się w pomoc logistyczną. Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia finansowego ze strony Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Chciałbym w imieniu naszej drużyny podziękować burmistrzowi Strzegomia - Zbigniewowi Suchycie oraz zastępcy burmistrza i prezesowi AKS-u - Wiesławowi Witkowskiego za nieocenioną pomoc przy organizacji zawodów. Dziękuję także sponsorom, sędziom i służbom medycznym. Nasze turnieje to już marka i naprawdę nie mamy się czego wstydzić - podsumował Jarosław Krzyżanowski.

Już 12 lutego br. w naszym mieście odbędzie się kolejny turniej "Strzegom Cup" (rocznik 2008). Początek o godz. 9.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group