Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sława, pieniądze, uzależnienia – droga donikąd?

Czwartek, 23 października 2014, 7:52
Aktualizacja: 11:25
Autor: red.
Świdnica: Sława, pieniądze, uzależnienia – droga donikąd?
Fot. Starostwo Powiatowe
Jak za pomocą muzyki przekazać młodym ludziom parę życiowych prawd? Jak mówić o nałogach i ich zgubnym wpływie na młode umysły? Jak nauczyć się mówić NIE, i to nie tylko narkotykom i innym używkom, ale także wyścigowi, do którego często jesteśmy zmuszani w szkole, pracy na podwórku, w życiu.

Recepty na takie problemy próbował wczoraj (21 października) przekazać młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych Jarosław Wajk, kiedyś ikona polskiej muzyki rockowej, dziś bardziej psycholog i terapeuta, który za pomocą muzyki próbuje wychowywać i ustrzec młodych ludzi przed zgubnymi skutkami nałogów. Mam nadzieję, że taki właśnie, muzyczny, rockowy przekaz najlepiej trafi do młodzieży. Bo to oni właśnie, w młodym wieku, najbardziej narażeni są na pokusy związane ze światem używek, które doprowadzić mogą ich do nałogu – mówiła po koncercie Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Do młodych ludzi nie dotrzemy za pomocą pustych haseł i frazesów. Nie pij, nie ćpaj – to tak naprawdę niewiele znaczące słowa. Najłatwiej do nich dotrzeć za pomocą konkretnych przykładów. Stąd w moim recitalu „Jutro jest … wtedy pochylisz się nad sobą” przywołuję postać Ryśka Riedla, wokalisty zespołu Dżem, który ostatecznie przegrała walkę z narkotykami – mówił Jarosław Wajk.

Powiat Świdnicki organizuje recitale profilaktyczno-edukacyjne od 2008 r., których adresatem jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego, łączni obejrzy je prawie 800 uczniów.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group